Muzyczne powitanie wiosny
Marcowy koncert w Dworze Artusa będzie muzycznym powitaniem nadchodzącej wiosny. W niedzielę, 22 marca o godz. 18:00 Polski Chór Kameralny przeniesie publiczność w świat muzycznych uniesień i czasy mistrzów romantyzmu.
Zespół poprowadzi jego dyrektor artystyczny i dyrygent Jan Łukaszewski. Motywem przewodnim koncertu będzie walc – taniec, który w XIX wieku zdobył ogromną popularność w europejskich salonach i salach koncertowych. Jego charakterystyczny rytm i melodyjność do dziś kojarzą się z romantyczną elegancją i lekkością.
Polski Chór Kameralny z międzynarodowym wyróżnieniem
W programie koncertu znajdą się utwory dwóch wybitnych kompozytorów epoki romantyzmu – Johannesa Brahmsa i Johanna Straussa II.
Koncert na głosy i fortepian
Chórowi towarzyszyć będą pianistki Monika Płachta i Magdalena Żak, które wspólnie z zespołem stworzą barwną i dynamiczną przestrzeń muzyczną. Wiosenny repertuar i wyjątkowa akustyka historycznej sali bez wątpienia zapewnią wieczór pełen muzycznych emocji.
Bilety w cenach 60 zł i 50 zł (ulgowy) są dostępne w serwisie Bilety24 i w Dworze Artusa, na godzinę przed koncertem.