PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Spróbuj swoich sił w Wielkim Teście Wiedzy o Gdańsku. Gazeta Wyborcza zaprasza do udziału

Spróbuj swoich sił w Wielkim Teście Wiedzy o Gdańsku. Gazeta Wyborcza zaprasza do udziału
Gazeta Wyborcza po raz kolejny zaprasza do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Gdańsku, który odbędzie się 8 sierpnia. Można wygrać 5 tys. zł!
Wyspa Ołowianka. Napis Gdańsk
Wyspa Ołowianka. Napis "Gdańsk"
zdj. Piotr Wittman


Pierwszy Wielki Test Wiedzy, który dotyczył Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot Gazeta Wyborcza zorganizowała 2 lata temu. Teraz postanowiono skupić się na Gdańsku. Test planowano na maj, ale koronawirus pokrzyżował wszystko. Pandemia wciąż trwa, więc zmieniono formułę testu.

Wielki Test Wiedzy o Gdańsku będziemy rozwiązywać w wyjątkowym miejscu – na otwartym powietrzu, a jednocześnie pod dachem. Uczestnicy zasiądą w wygodnych fotelach sektora VIP na Stadionie Energa Gdańsk. Oczywiście w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego

- czytamy w Gazecie Wyborczej.

Współorganizatorem testu jest Fundacja Gdańska. Na zwycięzcę czeka 5 tys. zł brutto. Przewidziano też nagrody dla tych, którzy zajmą drugie i trzecie miejsca, odpowiednio 2 tys. i 1 tys.

Nad przygotowaniem pytań pracuje zespół pod kierownictwem prof. Sławomira Kościelaka z Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowcy deklarują, że poziom trudności będzie zróżnicowany i przypominają, że przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę.
Wielki Test Wiedzy o Gdańsku. Jak się zgłosić?

- pisze organizator.

Wielki Test Wiedzy o Gdańsku jest bezpłatny i odbędzie się w sobotę, 8 sierpnia o godz. 11.00 na Stadionie Energa Gdańsk. Przewidziano miejsca dla 150 uczestników, dlatego chętni powinni wcześniej zarejestrować się na stronie: www.bilety.wyborcza.pl/wielkitestgdansk.oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl