PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Warsztaty fotograficzne podczas epidemii. Gdańscy seniorzy robią zdjęcia   

Warsztaty fotograficzne podczas epidemii. Gdańscy seniorzy robią zdjęcia   
Ponad sześćdziesiąt fotografii miasta widzianego ze swoich okien wykonali gdańscy seniorzy w ramach najnowszego projektu fundacji EMANDI i Marty Polak, znanej doświadczonej animatorki aktywności gdańszczan 60 plus. Zwieńczeniem projektu będzie wirtualna wystawa i album z najciekawszymi zdjęciami osób biorących udział w projekcie. 
większykot
Gdańscy seniorzy wykonali już ponad sześćdziesiąt fotografii Gdańska widzianego z okien w mieszkaniach i wzięli udział w kilku zdalnych warsztatach fotograficznych 
Fot. Sylwia

 

Tak warto żyć! Premiera Terapeutycznego Kalendarza


- Ideą projektu było zaangażowanie aktywnych seniorów na czas epidemii, kiedy właśnie ta grupa musiała na siebie szczególnie uważać i przebywać w domu, żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia - tłumaczy Emilia Salach, prezes Zarządu Fundacji EMANDI. - Na półmetku projektu gdańscy seniorzy wykonali już ponad sześćdziesiąt  fotografii Gdańska widzianego ze swoich okien w mieszkaniach i wzięli udział w kilku zdalnych warsztatach fotograficznych opracowanych i prowadzonych przez Martę Polak.

 

Fotoseniorzy4powiekszeni
Finałem projektu będzie wirtualna wystawa, podczas której zostaną zaprezrentowane prace aktywnych mieszkańców Gdańska 60 plus
Fot. Roman

 

Z powodu pandemii COVID-19 dojrzali mieszkańcy Gdańska wykorzystując nowe technologie pozostają w kontakcie z mentorką i wykonują zlecone zadania fotograficzne, które mają ich angażować i zająć w czasie, kiedy powinni dla własnego bezpieczeństwa zmniejszyć aktywności na zewnątrz. 

“Aktywni z wiekiem” i “Seniorzy z pasją” - cykl bezpłatnych warsztatów i zajęć dla gdańskich seniorów


- Z dużym zainteresowaniem i ciekawością przyjęłam wiadomość o zorganizowaniu warsztatów fotograficznych on-line dla seniorów - powiedziała pani Halina, jedna z uczestniczek projektu. - Pierwszy temat: przyroda widziana z mojego okna, sprawił że uważniej zaczęłam przyglądać się temu, co jest codziennością widzianą  każdego dnia z okna lub balkonu, szczególnie teraz w czasie pandemii. 

 

większyptakkk

Z powodu pandemii COVID-19  seniorzy uczestniczą w warsztatach fotograficznych zdalnie

Fot. Włodzimierz

 

Projekt przewiduje dwanaście zdalnych spotkań (osiem już się odbyło), każde na inny temat związany z Gdańskiem. Seniorzy spotykają się zdalnie dwa razy w tygodniu na omówienie wykonanych zdjęć, poznają warsztatowe podstawy, aby na robić jak najlepsze zdjęcia. Finałem projektu będzie wirtualna wystawa, podczas której zostaną zaprezentowane prace aktywnych mieszkańców Gdańska 60 plus.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Miasta Gdańska.

 

ulicapowiekszona
Podsumowaniem warsztatów będzie wirtualna wystawa najlepszych prac
Fot. Mirka

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl