Na co będzie zbierana ofiara?
Wsparcie finansowe będzie przeznaczone m.in. na żywność, wodę oraz leki.
- Symboliczny tytuł koncertu przywołuje na myśl ludność Palestyny, która obecnie znękana jest wojną. Dlatego przy okazji koncertu zorganizowana będzie zbiórka funduszy, które przekażemy parafii katolickiej pw. Świętej Rodziny w Gazie. Z tyłu kościoła ustawiona będzie skarbona, do której można składać ofiary - mówi o. Michał Osek, przeor klasztoru dominikanów w kościele św. Mikołaja.
Parafia pw. Świętej Rodziny w Gazie gromadzi palestyńskich katolików. Posługuje w niej obecnie jeden prezbiter. W ostatnich tygodniach zabudowania parafii służą uchodźcom z różnych części Strefy Gazy.
Krótka historia chóru z kościoła dominikanów
Mieszany Chór św. Mikołaja wznowił swoją działalność w 2022 r.
Chór św. Mikołaja istniał jeszcze przed II wojną światową. Po wojnie opiekę nad zespołem sprawowali o. Fabian Madura oraz br. Wilhelm Paściak, wieloletni organista kościoła św. Mikołaja.
Chór św. Mikołaja koncertował na terenie kraju, często występował także podczas najważniejszych uroczystości religijnych Kościoła gdańskiego. Aktywność Chóru została ograniczona przez wybuch stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r.
"Wybrałem Gdańsk" - wspomnienia Wilhelma Paściaka, gdańskiego dominikanina
Chór działający w kościele św. Mikołaja składa się z zarówno amatorów, jak i osób z wykształceniem muzycznym. Za kierownictwo artystyczne odpowiedzialna jest dyrygentka Faustyna Hinc.