Mammografia, usg - badaj się regularnie. Różowy Tramwaj przypomina o profilaktyce
Specjalny tramwaj wyruszy z pętli Chełm przy ulicy Witosa w piątek, 22 marca, około godziny 11.30. Tramwaj pojedzie przez Centrum Gdańska, zatrzymując się na wszystkich przystankach, tj. m. in. Brama Wyżynna, Dworzec Główny, następnie Wrzeszcz czyli przystanki Opera Bałtycka, Jaśkowa Dolina do Strzyża PKM. Wsiadający pasażerowie otrzymają bidony do picia wody z logo kampanii H2Gda. Tramwaj będzie jeździł w niebieskiej odsłonie przez rok.
Kranówka to same korzyści
Tramwaj jeżdżący po mieście w szacie graficznej to z jednej strony pewnego rodzaju nagroda za codzienne starania Pracowników GdW, aby woda wytwarzana i dostarczana Mieszkańcom Gdańska była świeża, zdrowa i dostępna, a z drugiej strony misja, bo promocja picia wody z kranu to promocja postaw prozdrowotnych i proekologicznych. Gdańska kranówka jest:
- świeża (najświeższa z możliwych)–wydobywana i dostarczana na bieżąco,
- zdrowa–bogata w składniki mineralne,
- bezpieczna–pod stałą kontrolą,
- ekologiczna–nie generuje plastikowych butelek,
- tania–1 litr = 1 grosz,
- dostępna-wystarczy odkręcić kran.
Nie tylko tramwaj
To nie koniec gdańskich atrakcji z okazji Światowego Dnia Wody. W sobotę 23 marca od godz. 9:00 do 15:00 na mieszkańców Gdańska czeka specjalna wodna strefa edukacyjna w Forum Gdańsk, przygotowana przez miejską spółkę GIWK. Niebieską wodną strefę będzie można znaleźć na mostku historycznym na poziomie 0.
Na wszystkich zainteresowanych gdańską wodą czeka:
- Edukacyjny stand obalający mity o gdańskiej kranówce.
- Film o jakości wody i miejscach jej ujmowania w Gdańsku.
- Galeria gdańskich ujęć wody.
- Monidło wodociągowe do robienia pamiątkowych zdjęć.
- Strefa chillout z puffami i leżakami.
- Uśmiechy i uściski Mieczysława Rurka.
- Wodashiony – czasopisma o modzie na wodę.
- Loteria z wodnymi akcesoriami do wygrania.
Wskaźnik zgodności wytwarzanej przez Gdańskie Wodociągi świeżej wody do picia z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. 2017 poz. 2294) wynosi 100%. Kontrole jakości wody prowadzone są codziennie na wszystkich etapach jej wytwarzania: ujmowania, produkcji i dystrybucji. Jakość gdańskiej kranówki potwierdza również zewnętrzna kontrola prowadzona systematycznie przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku.
Współautorka: Magdalena Kiljan / Gdańskie Wodociągi SA
Oprac. AO
Zdroje w gdańskich szkołach i przedszkolach przeszły kompleksowy przegląd