• Start
  • Wiadomości
  • W piątek bezpłatne szkolenie online dla osób opiekujących się nieuleczalnie chorym w domu

W piątek bezpłatne szkolenie online dla osób opiekujących się nieuleczalnie chorym w domu

„Jak być z bliskim nieuleczalnie chorym - elementy komunikacji z osobą przewlekle chorą”, to temat, który zostanie poruszony podczas kolejnego spotkania dla opiekunów rodzinnych. Na bezpłatne szkolenie online z psycholożką Anną Marlęgą-Woźniak zaprasza Fundacja Hospicyjna. Spotkanie odbędzie się w piątek, 19 listopada, o godzinie 13:30.
18.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Opieka w domu nad osobą przewlekle chorą w domu jest bardzo trudna, zarówno dla samego chorego, jak i dla osób sprawujących opiekę. Fundacja Hospicyjna organizuje szkolenia, które mogą pomóc
Opieka w domu nad osobą przewlekle chorą w domu jest bardzo trudna, zarówno dla samego chorego, jak i dla osób sprawujących opiekę. Fundacja Hospicyjna organizuje szkolenia, które mogą pomóc
fot. Pixabay

 

“Przeszczep szpiku i nowe życie” - wspierająca książka gdańszczanek, która trafi do pacjentów w całym kraju

 

- Osoby, które nagle muszą podjąć się opieki nad swoim chorym bliskim, stają przed szeregiem wyzwań, zarówno medycznych, psychologicznych, jak i bytowych. Podczas najbliższej sesji przybliżymy zagadnienia komunikacyjne, z którymi muszą mierzyć się opiekunowie rodzinni - zaprasza Fundacja Hospicyjna.

W piątek, 19 listopada, poruszona zostanie tematyka dotycząc roli opieki nad bliskim, który jest terminalnie chory. Anna Marlęga-Woźniak - psycholożka-psychoonkolożka z Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC i koordynatorka Akademii Walki z Rakiem w Gdańsku, opowie o zagadnieniu przewlekłego stresu związanego z szeregiem zadań, przed jakimi staje opiekun. Omówiona zostanie także rola komunikacji z otoczeniem, oraz sygnalizowanie własnych potrzeb przez opiekuna.

Początek o godzinie 13:30. Udział jest bezpłatny. Rejestracja odbywa się poprzez stronę Fundacji Hospicyjnej: TUTAJ.

 

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej