Ewa Kamińska i Andrzej Teleżyński z tytułami Osowianki/Osowianina Roku 2024. Kim są laureaci?

W piątkowy wieczór, 22 listopada, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyła się Gala Osowianki/Osowianina Roku 2024. Wydarzenie wieńczy kolejną edycję konkursu „Osowa – moja mała ojczyzna”, którego celem jest docenienie osób działających na rzecz dzielnicy. W tym roku zaszczytne tytuły wręczono Ewie Kamińskiej oraz Andrzejowi Teleżyńskiemu. Na liście wyróżnionych znaleźli się również: Anita Chmielewska, Mariola Cyranek, Robert Brzeziński, Mariusz Jurkiewicz i Martyna Załęga.
23.11.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 
ludzie stoją z dyplomami, kwiatami
Laureaci nagrody. Od lewej: Anita Chmielewska, Mariola Cyranek, Ewa Kamińska, Andrzej Teleżyński, Robert Brzeziński i Martyna Załęga
fot. Marek Biernat

Piecki - Migowo. Sobotni lokalny ryneczek ponownie w dzielnicy, dzięki radnym

Jak wyjaśnia Małgorzata Biernat, radna dzielnicy Osowa, pierwszy etap konkursu to nominowanie do tytułu Osowianki lub Osowianina Roku tych, którzy bezinteresownie angażują się w rozwój Osowej, życia społecznego, kulturalnego, sportowego i integracji lokalnej. Zgłoszeń dokonują mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy.

Po ogłoszeniu listy nominowanych, na początku listopada, obraduje Kapituła Konkursu, która decyduje o tym, kto zostanie laureatką lub laureatem najważniejszego tytułu: Osowianki lub Osowianina Roku, a kto otrzyma wyróżnienie.

Rada Dzielnicy Osowa w kadencji 2024-2029. Zobaczcie, kto został Waszym radnym

Kapituła dysponuje również możliwością przyznania tytułu Osowskiej Osobowości osobie, która wprawdzie nie jest aktywna w dzielnicy, ale angażuje się w życie miasta, wyróżnia się w pracy zawodowej, naukowej, artystycznej – Osowianki i Osowianie są dumni, że jest ich sąsiadką lub sąsiadem.

Nagrody są wręczane podczas corocznej gali. Laureatki, laureaci tytułów oraz wyróżnieni otrzymują dyplomy, ale najważniejsze są godła w formie statuetek dla Osowianki, Osowianina Roku i Osowskiej Osobowości. 

Kim są tegoroczni bohaterowie konkursu?

ludzie siedzą na krzesłach
Gala odbyła się w ZSO nr 2 przy ul. Wodnika
fot. Marek Biernat

Osowska Osobowość 2024 w konkursie „Osowa – moja mała ojczyzna”

 
Ewa Kamińska – w podziękowaniu za wieloletnie działania na rzecz mieszkanek i mieszkańców Gdańska w dziedzinie edukacji i w sferze społecznej, a w szczególności wobec osób ze specjalnymi potrzebami, zagrożonych marginalizacją, wykluczeniem społecznym. Za dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, przemyśleniami i refleksjami. 

Osowianin Roku 2024 w konkursie „Osowa – moja mała ojczyzna”

 
Andrzej Teleżyński - w podziękowaniu za nieustanne dbanie o pielęgnowanie historii i tradycji dzielnicy, upowszechnianie wiedzy o jej powstaniu i kształtowaniu wspólnoty sąsiedzkiej, a także za inspirowanie innych i budzenie zainteresowania Osową. Za integrowanie Osowianek i Osowian, tworzenie lokalnej społeczności. Za organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych i społecznych na przestrzeni 50 lat istnienia dzielnicy Osowa.

Wyróżnienia w Konkursie „Osowa – moja mała ojczyzna”

 
  • Robert Brzeziński – w podziękowaniu za działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej w dzielnicy, szczególnie wśród najmłodszych Osowianek i Osowian. Za poszerzenie oferty Klubu Sportowego OLIMPIA Osowa. Za poszanowanie historii i tradycji oraz odważne patrzenie w przyszłość.
  • Anita Chmielewska – w podziękowaniu za wrażliwość i uważność na potrzeby drugiego człowieka. Za wielokrotne organizowanie pomocy na rzecz osób i zwierząt potrzebujących wsparcia. Za codzienną bezinteresowną pracę dla dobra innych. „Cicha bohaterka”…
  • Mariola Cyranek – w podziękowaniu za otwartość na inicjatywy społeczne i kulturalne lokalnego środowiska. Za owocną współpracę z dzielnicowymi społeczniczkami i społecznikami, umożliwiającą realizację wielu wydarzeń. Dziękujemy!
  • Mariusz Jurkiewicz – w podziękowaniu za koordynowanie licznych akcji charytatywnych; za stałe systematyczne organizowanie wsparcia materialnego dla dziesiątek potrzebujących osób. Za przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
  • Martyna Załęga – w podziękowaniu za udzielenie z własnej inicjatywy bezinteresownej pomocy seniorkom i seniorom poprzez edukację w zakresie obsługi sprzętu elektronicznego. Za przeciwdziałanie wykluczeniu informatycznemu.

W czasie gali wystąpił zespół dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 81 pod opieką Wojciecha Sobieraja. Gwiazdą wieczoru był Arleta Słomkowska Jazz Band.

Wydarzenie jest efektem współpracy Rady Dzielnicy Osowa i Stowarzyszenia INNE jest piękne w ramach inicjatywy Osowski Okrągły Stół. Zadanie dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

TV

Wrzeszcz Górny gotowy na święta