Ukończyli MBA w Studium Obywatelskim im. Adamowicza

36 absolwentów studiów Master of Business Administration (MBA) odebrało w niedzielę, 16 lutego, w ECS dyplomy. Studia trwały półtora roku, a prowadziło je gdańskie Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza wraz z warszawskim Collegium Civitas. Koszt takich studiów to 15 tysięcy zł. Trwa rekrutacja na kolejne semestry.
16.02.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kobiety w togach
Trzy absolwentki studiów MBA. Od lewej: Beata Baczyńska, Katarzyna Zielińska i Agnieszka Burchacka
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Ważne będzie sieciowanie

Była to pierwsza edycja na kierunku Bezpieczeństwo Publiczne i piąta na Zarządzaniu Polityką Klimatyczną i Energetyczną. Łącznie studia MBA ukończyło 36 osób. 

- Wszyscy mieli przygotować projekty dyplomowe, nad którymi pracowali zespołowo bądź indywidualnie - wyjaśnia nam Łukasz Wyszyński ze Studium Obywatelskiego im. Pawła Adamowicza. - Będziemy dalej współpracować z naszymi absolwentami, zapraszać ich na seminaria i spotkania. Na studiach MBA ważne jest tzw. sieciowanie oraz wymiana doświadczeń i pomysłów. 

Dalszy ciąg artykułu pod Kalendarzem Wydarzeń

Przekrój studentów jest dość szeroki, od pracowników administracji publicznej na poziomie ministerstw, województw czy gmin, przez przedstawicieli NGO-sów po pracowników sektora prywatnego. 

birety w górze
Na koniec w górę poleciały birety, czyli czapki absolwentów
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Konkurencyjna oferta

Studia MBA trwają trzy semestry (półtora roku) i kosztowały około 13 tysięcy złotych. Teraz ta cena wzrosła do 15 tysięcy zł.

- To wciąż jest konkurencyjna oferta względem tego, co jest na rynku - mówi Wyszyński. - Myślę, że po tym, co wydarzyło się na Collegium Humanum każdy teraz sprawdza trzy razy zanim podejmie studia MBA. My od początku równamy w górę, do najlepszych wzorców krajowych i zagranicznych.  

Poza dwoma wymienionymi kierunkami Studium Obywatelskie im. Adamowicza prowadzi także kierunek Dyplomacja (wraz z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni). 

Czytaj także: Inauguracja studiów na kierunku MBA Dyplomacja

Jakie tematy poruszają studenci 

Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego, który prowadził grupę Polityki Klimatycznej powiedział: - Nasi studenci, kończąc ten kierunek mają kompetencje pozwalające na zarządzanie projektami związanymi z energetyką w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. 

A jakie tematy studenci poruszają w swoich pracach dyplomowych? Są wśród m.in. zagadnienia dotyczące roli biogazu w polskim miksie energetycznym, analizy możliwości wykorzystania potencjalnych złóż naturalnego wodoru, efektywnego recyklingu czy migracji w kontekście bezpieczeństwa gospodarczego Polski.

kobieta wręcza dyplom kobiecie
Dyplomy w bibliotece ECS wręczała wiceprezydent Gdańska Monika Chabior
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Dziedzictwo Pawła Adamowicza 

Monika Chabior, zastępczyni prezydent Gdańska ds. rozwoju społecznego i równego traktowania, która wręczyła dyplomy w ECS, podkreśliła: - Z perspektywy Miasta jest ważne, że nasi współpracownicy biorą udział w tych studiach. Ważne jest także dziedzictwo Pawła Adamowicza, który inspiruje nas wszystkich. On wierzył w rozwój i samorozwój. A inwestycja w intelektualny rozwój zawsze przynosi ogromne efekty. 

Studium prowadzi obecnie rekrutację na kierunki MBA Dyplomacja oraz MBA Zarządzanie Polityką Klimatyczną. Więcej na stronie Studium Obywatelskiego.

Zobacz galerię z wręczenia dyplomów 

 

Czym jest Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza

Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza, które prowadzą Fundacja Energia dla Europy i Fundacja Gdańska, powstało trzy lata temu, by wyjść naprzeciw ciągłym zmianom i kryzysom współczesności, by wspólnie z ekspertami mierzyć się ze zmianami klimatu, cyberbezpieczeństwem i kształcić w tych kierunkach kolejne pokolenia przywódców i liderów społecznych.

 

TV

Video Player is loading.
Reklama
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
1x
    Trzecia rocznica ataku Rosji na Ukrainę