Spotkanie obywatelskie, w którym może wziąć udział każda gdańszczanka i każdy gdańszczanin, składa się dwóch części. W pierwszej z nich prezydent Paweł Adamowicz prezentuje zagadnienia wypracowane podczas warsztatów i spacerów, które odbywały się w czasie 2 tygodni przed spotkaniem. Prezydent przedstawia również zrealizowane inwestycje i opowiada o planach rozwoju dzielnicy. Nagradza jej najbardziej aktywnych mieszkańców, działających na rzecz lokalnej społeczności.
Podczas drugiej części spotkania mieszkańcy mogą się zwrócić ze swoimi pytaniami do odpowiednich zastępców prezydenta, którzy w oddzielnych salach czekają na chętnych do rozmów. Dzięki takiemu rozwiązaniu ci, którzy mają pytania np. o mieszkania komunalne lub remont drogi, kierują się bezpośrednio do zastępcy prezydenta ds. polityki komunalnej, a zainteresowani realizowanymi inwestycjami i planami inwestycyjnymi – do zastępcy prezydenta ds. polityki gospodarczej. Z kolei osoby interesujące się edukacją udają się do zastępcy prezydenta ds. polityki społecznej, a chcące poznać miejscowe plany zagospodarowania – do zastępcy prezydenta ds. polityki przestrzennej.
Przed spotkaniem można porozmawiać z pracownikami jednostek miejskich. Od godz. 16.00 do stoisk informacyjnych zapraszają przedstawiciele:
- Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej,
- Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie,
- Gdańskiego Centrum Świadczeń,
- spółki Saur Neptun Gdańsk,
- Gdańskich Nieruchomości,
- Zarządu Transportu Miejskiego,
- straży miejskiej,
- policji,
- Wydziału Obsługi Mieszkańców UMG,
- Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni,
- Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska,
- przedsiębiorstwa Gdańskie Wody Sp. z o.o.,
- Wydziału Urbanistyki i Architektury
- Biura Rozwoju Gdańska, gdzie można zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.
To okazja, aby spytać pracowników poszczególnych instytucji o konkretne zagadnienia.
Czytaj także:
Jakie zmiany na Strzyży? Rada dzielnicy zgłosiła swoje uwagi podczas spaceru z prezydentem