BeZee to międzynarodowa konferencja, której głównym celem jest spotkanie przedstawicielek i przedstawicieli środowisk związanych ze szkolnictwem, edukacją, biznesem i samorządem. To już siódma edycja imprezy. Tym razem głównym tematem spotkań on line będzie edukacji dzieci w kontekście wyzwań przyszłości.
Tegoroczna edycja BeZee poruszy tematy, które wydają się szczególnie ważne, jeśli nawet nie najważniejsze - jaka przyszłość czeka młodych i jak ją do niej przygotować? Czy w przyszłości młodzi ludzie będą potrzebować szkoły? Jaki rynek pracy i jakie wyzwania zawodowe szykują dla nich następne lata? Jaką taktykę powinna w związku z tym przyjąć szkoła? Czas pandemii wskazał, że nauka zdalna jest możliwa. Jednak niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. Jak je zminimalizować, jak wykorzystać nowe technologie w nauce? To cała lista ważnych problemów, na które uczestnicy konferencji szukać będą odpowiedzi.
Do grona ekspertów, którzy wezmą udział w konferencji zaproszono wyjątkowe osoby. Przybliżą one tematy i pomogą efektywniej pracować z młodzieżą.
- Będziemy rozmawiać o kompetencjach, zawodach i wyzwaniach przyszłości. Nawet 300 nauczycieli, dyrektorów, przedstawicieli świata biznesu i samorządu oraz osób zajmujących się edukacją spotka się online, by w ciągu trzech popołudniowych sesji posłuchać pasjonujących i inspirujących wystąpień – mówi Anna Malinowska, koordynatorka wydarzenia z ramienia Gdańskiego Inkubatora Starter.
Każdy dzień konferencji będzie poświęcony innemu tematowi. Pierwszy dzień to czas na rozmowy o kompetencjach przyszłości i o tym, jak je w sobie rozwijać. Zawody przyszłości – to motyw przewodni kolejnego dnia. W czasach szybkiego tempa rozwoju technologii trzeba odpowiedzieć na pytanie, jakie zawody będą potrzebne w przyszłości i jakich nie zastąpi sztuczna inteligencja? Szczególna uwaga poświęcona zostanie także wyzwaniom, jakie niesie ze sobą przyszłość i tego, w jaki sposób będą one wpływały na potrzeby rynku pracy.
Na szczególną uwagę zasługują zagraniczni goście konferencji. Wśród nich jest uznany przez FORBES za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów przed 30 rokiem życia - Petros Psyllos. Przedstawi on analizę rynku pracy w erze sztucznej inteligencji, a Cécile Cremer – absolutna liderka w dziedzinie trendów i innowacji przedstawi umiejętności przyszłości pokolenia Z.
Oprócz prelekcji zaplanowano też warsztaty z udziałem m.in. Anny Konarzewskiej czy Magdaleny Łukasiak. Przeprowadzą one warsztaty na temat kompetencji przyszłości. Z kolei Anna Dukowska opowie, jak nauczać doradztwa zawodowego by absolwenci szkól średnich byli przygotowani do rozwoju swojej drogi zawodowej na rynku pracy.
Jak co roku organizatorzy zadbali, by w debatach uczestniczyła również młodzież. Wiele badań wskazuje, że ścisła współpraca biznesu z młodymi ludźmi przede wszystkim inspiruje pracowników do nowych działań a młodzież angażuje do realizacji swoich pasji, zainteresowań. Wychodząc naprzeciw tym trendom organizatorzy zaplanowali wydarzenie wyłącznie dla młodzieży: spotkanie z ekspertami w formule speed-dating ONLINE.
Na stronie internetowej można znaleźć również najciekawsze młodzieżowe inicjatywy ostatnich lat w sekcji: GIEŁDA MŁODYCH POMYSŁÓW.
Więcej informacji na stronie: https://bezee.pl/mlodziez/
I zupełna nowość - na stronie internetowej w zakładce BIZNES DLA EDUKACJI przygotowana została lista firmy z woj. pomorskiego, które współpracują na rzecz edukacji na różnych polach!
- Wierzymy, że łączenie biznesu z edukacją jest jak najbardziej możliwe. Zaprosiliśmy pomorskie firmy do współpracy by zaprezentowały swoje możliwości praktyk i staży dla młodych uczniów i absolwentów – dodaje Anna Malinowska. - W zakładce BIZNES DLA EDUKACJI będzie można wyszukać i skontaktować się z wybranymi firmami i móc odbyć interesujące praktyki.
Dodatkowo podczas konferencji odbędą się Targi Edushow w nowej odsłonie, gdzie będzie możliwość zapoznania się z nowościami wiodących firm i instytucji jak Nowa Era, Katalys Education, Learnetic, Cortland.Udział w konferencji jest płatny. Szczegółowe informacje na stronie: bezee.pl. Konferencja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Tłumaczone na polski język migowy będą wszystkie wystąpienia. Dodatkowo, wszystkie wystąpienia będą nagrane i będą posiadały transkrypcje. Zostaną udostępnione wszystkim osobom, które zakupią bilet.
oprac.MW.