• Trefl wygrywa w Rzeszowie. Przerwana seria porażek, najlepszy - Mateusz Mika

Trefl wygrywa w Rzeszowie. Przerwana seria porażek, najlepszy - Mateusz Mika

Po czterech porażkach z rzędu 0:3, siatkarze Trefla pokonali w trzech setach na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów. MVP spotkania wybrano Mateusza Mikę, który był najskuteczniejszy w gdańskim zespole - miał 75 procent skuteczności.
05.12.2021
Siatkarze Trefla w Rzeszowie wygrali 3:0

- Pracujemy dobrze na treningach i to przyniesie efekt. Wynik w dzisiejszym meczu nie jest zadowalający, ale jest zadowalająca postawa w trudnych momentach. Nie łamiemy się, potrafimy w trudnych sytuacjach się wspierać i odnaleźć na boisku. Jestem przekonany, że jak będziemy pracować, tak jak pracujemy, to możemy walczyć z każdym - mówił przed tygodniem po porażce z PGE Skrą Bełchatów, czwartej z rzędu 0:3, Mariusz Wlazły, kapitan Trefla Gdańsk.

W podobnym tonie przed wyjazdowym spotkaniem z Asseco Resovią Rzeszów przyjmujący Trefla Mateusz Mika: - Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z naszych ostatnich wyników, bo nie udało nam się ugrać nawet seta. Cały czas pracujemy nad tym, by w meczach prezentować się lepiej i myślę, że ten dzień przełamania nadejdzie i wtedy wszystko ruszy. Nie ukrywajmy, trudno się gra, kiedy się cały czas przegrywa. Mam nadzieję, że ten mecz w Rzeszowie będzie takim momentem, który odwróci karty.

W niedzielę, 5 grudnia, stało się tak, jak mówili obaj mistrzowie świata z 2014 roku.

Pierwszy punkt w Rzeszowie zdobył Mika. Potem okazało się, że był najlepszym zawodnikiem meczu: w ataku skończył 12 z 16 piłek, co przełożyło się na 75 proc. skuteczności. 13 punktów na swoim koncie zanotował Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły - 11.

W ekipie gospodarzy grali m.in. Maciej Muzaj, Fabian Drzyzga, Jakub Kochanowski, Klemen Cebulj, Paweł Zatorski, ale to gdańszczanie dominowali.

W pierwszym secie było 22:18, w drugim 16:9 i 20:13 (rzeszowianie zmniejszyli straty do 20:17), w trzecim 17:12, 20:16. Mecz trwał 94 minuty. Trefl przerwał serię porażek, wygrał pewnie z wyżej notowanym rywalem 3:0. MVP spotkania wybrano Mateusza Mikę.

Teraz przed gdańszczanami dwa mecze w Ergo Arenie. W dwie niedziele - 12 i 19 grudnia - o godz. 20:30 podejmą kolejno bardzo dobrze spisującego się beniaminka PlusLigi LUK Lublin oraz Ślepsk Malow Suwałki. Potem - jeszcze przed świętami - udadzą się do Bielska-Białej na mecz 1/16 finału Pucharu Polski.

Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)

Asseco Resovia: Cebulj 10, Muzaj 9, Kochanowski 9, Deroo 8, Kozamernik 1, Drzyzga, Zatorski (libero) oraz Bucki 4, Tammemaa 4, Woicki 1, Potera

Trefl: Mika 15, Lipiński 13, Wlazły 11, Mordyl 7, Crer 6, Kampa, Olenderek (libero) oraz Kozub, Pruszkowski (libero), Sasak, Reichert, Łaba

Obrona Westerplatte – pierwsze starcie II wojny. Rozmowa z dr. Janem Szkudlińskim