• Udany debiut Mariusza Jurkiewicza w roli pierwszego trenera. Zwycięstwo piłkarzy ręcznych Torus Wybrzeże

W sobotę, 20 marca, piłkarze ręczni Torus Wybrzeże grali na wyjeździe z ostatnim w tabeli PGNiG Superligi Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Był to pierwszy mecz gdańszczan pod wodzą nowego szkoleniowca Mariusza Jurkiewicza. Mecz zakończył się zwycięstwem gdańszczan 27:26.
20.03.2021
Na bramkę rzuca Mateusz Wróbel

10 marca gdański klub rozwiązał umowę z dotychczasowym szkoleniowcem Krzysztofem Kisielem. Jego obowiązki przejął Mariusz Jurkiewicz, który w w sobotę, 20 marca, w Piotrkowie Trybunalskim stanął naprzeciw Bartosza Jureckiego. Obaj zdobywali medale mistrzostw świata jako zawodnicy, teraz mieli walczyć o ligowe punkty dla swoich drużyn w roli trenerów. Piotrkowianin miał na koncie siedem porażek z rzędu, po raz ostatni w lidze wygrał w listopadzie 2020 z Torus Wybrzeże.

Spotkanie było bardzo wyrównane, choć w 13. minucie goście odskoczyli na trzybramkową przewagę (8:5). Do przerwy był już jednak remis 13:13.

W drugiej części spotkania skuteczniejsi byli gospodarze, Torus Wybrzeże na dziesięć minut przed końcem spotkania traciło cztery bramki do rywali (20:24). W końcu jednak trafili Piotr Papaj i Kelian Janikowski a czerwoną kartkę za faul na Mateuszu Jachlewski zobaczył Kamil Mosiołek. Niedługo później był remis 25:25. Gola dla gospodarzy zdobył jeszcze Filip Surosz (25:26).

W 56. minucie karę dwóch minut dostał Papaj, kilkanaście sekund później to samo spotkało Patryka Pieczonkę. Gdańszczanie w tej trudnej sytuacji nie dali sobie strzelić gola. Gdy już oba zespoły były w pełnych składach, to do siatki Piotrkowianina - w 59. minucie - trafił Mateusz Wróbel. Gospodarze ruszyli do ataku, stracili jednak piłkę, kontrę wykorzystał Papaj. W końcówce zawodnicy trenera Jureckiego nie zdołali zmienić wyniku. Zwycięstwo i komplet punktów dla ekipy Mariusza Jurkiewicza.

Gdańszczanie w ligowej tabeli awansowali z 11. na 10. miejsce.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Torus Wybrzeże Gdańsk 26:27 (13:13)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot – Rutkowski 7, Stolarski 6, Surosz 3, Swat 3, Mastalerz 2, Pożarek 2, Pacześny 1, Mosiołek 1, Wawrzyniak 1

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Kosmala 6, Jachlewski 5, Wróbel 5, Papaj 5, Woźniak 2, Janikowski 2, Comerlatto 1, Pieczonka 1, Adamczyk, Gądek, Gavidia, Mosquera, Sulej, Leśniak