• Start
  • Wiadomości
  • To oni wygrali casting ZUT. Poznajcie rodziny, które wezmą udział w projekcie "Szanuję - segreguję"

To oni wygrali casting ZUT. Poznajcie rodziny, które wezmą udział w projekcie "Szanuję - segreguję"

Pokonali naprawdę wielu rywali. Do eksperymentu o nazwie "Szanuję - segreguję" zgłosiło się aż 168 rodzin. Przeszli wstępną selekcję, a po niej, udowodnili, że są najlepszymi kandydatami do wzięcia udziału w projekcie. Jeszcze o nich usłyszymy, a teraz zobaczcie, jak wyglądają.
10.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wybór nie był łatwy, ale trzeba do było dokonać. Po całym dniu rozmów udało się wybrać tych, którzy przeszli dalej
Wybór nie był łatwy, ale trzeba było go dokonać. Po całym dniu rozmów udało się wyłonić tych, którzy wygrali casting
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

- Byliśmy bardzo zaskoczeni takim odbiorem i jednocześnie ogromnie się ucieszyliśmy, bo duża frekwencja mówi o tym, że gdańszczanie są niezwyle otwarci na nowe doświadczenia, ale też są chętni do poszerzania swojej wiedzy nt. hierarchii właściwego postępowania z odpadami - mówi Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

Gospodarstwa rodzin które wygrały casting, w tym tygodniu wyposażone zostaną w kubły na śmieci, niezbędne do pomiaru ilości produkowanych w danym domu odpadów. Śmieci odbierane będą z każdego domu raz w tygodniu, po czym poddawane będą analizie. Kolejny krok to udział rodzin w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, które dostępne będą w sieci. Nasz potral także będzie przyglądał się przebiegowi tego eksperymentu.

 

Rodziny, które wygrały casting ZUT

 

Nz. Magdalena, Maciej i Ignacy Florek
Nz. Magdalena, Maciej i Ignacy Florek
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

Maciej i Magdalena Florek – przyznają, że zasady segregacji śmieci wywołują u nich momentami pytania. Nie zawsze sobie z tym radzą i jest to dla nich wyzwanie. Widzą przepełnione wiaty śmietnikowe, zastanawiają się jak zaczynając od siebie mogą to zmienić, licząc także na większą skuteczność innych przy zapełnianiu czy też opróżnianiu wiat i pilnowaniu porządku. Od czasu, kiedy zostali rodzicami segregacja oraz działania proekologiczne stały się dla nich ważne, uważają bowiem, że warto się starać z myślą o środowisku i przyszłym pokoleniu.

 

Nz. Państwo Kobylińscy
Nz. Państwo Kobylińscy
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

Antonina Kobylińska z mężem – Ekologia kojarzy im się z czystością i zdrowiem. Jako rodzina starają się segregować śmieci i nie dopuszczać by marnowało się jedzenie. Udaje się to min. dzięki hodowanym przez męża królikom. Przy samej segregacji pojawia się jednak sporo wątpliwości, gdzie powinno co trafić i czy wysiłki,  które wkładają są opłacalne.

 

Nz. Magdalena Marks z mamą
Nz. Magdalena Marks z mamą
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

Magdalena Marks z mamą – zgłosiła się do programu, bo wierzy w zasadność segregacji i życia eko i przyznaje, że walczy z mamą by ona również to robiła. Ulubionym zajęciem mamy jest czytanie książek. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu literatury, którą przekażemy rodzinie jeszcze bardziej wzmocnimy chęci do zmian. W tym domu ambasadorem na pewno jest Magda.

 

Nz. Rodzina Okuniewskich
Nz. Rodzina Okuniewskich
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

Mateusz i Marta Okuniewscy z dziećmi – do programu rodzinę zgłosił Mateusz, czym zrobił małą niespodziankę żonie. Przyznaje, że w domu nie ma warunków do segregacji odpadów. W ramach warsztatów pokażemy, że segregować i dbać o środowisko można również mieszkając w bloku. Od eksperymentu oczekują, że dowiedzą się co można zrobić więcej dla środowiska – bo robią to wszystko dla dzieci; liczą także na to, że będą się dobrze bawić.

 

Nz. Krzysztof, Iwona i Gosia Puszko
Nz. Krzysztof, Iwona i Gosia Puszko
fot. Zakład Utylizacyjny w Gdańsku

 

Iwona i Krzysztof Puszko wraz z córką – jako rodzina starają się segregować odpady, ale mają dużo pytań i wątpliwości czy robią to dobrze i czy ma to jakikolwiek sens. Do wyzwania zgłosili się ze względu na chęć przekazania wiedzy córce, która przyznaje, że tata odkłada kartony w garderobie, ale co się z nimi dzieje później to nie wie.

 

Rodziny, którym nie udało się przejść do kolejnego etapu otrzymają od organizatora specjalną publikację ułatwiającej codzienną segregację pt. „Słownik poprawnej segregacji”


Czytaj także: 

Casting ZUT. Kto będzie w piątce wybranych do eksperymentu Szanuję - segreguję?

Szanuję - segreguję. Casting ZUT dla rodzin, które wezmą udział w eksperymencie

TV

Grand Prix Jarmarku Bożonarodzeniowego 2024 przyznane