Targi Rzeczy Ładnych - debiut w Trójmieście
Targi Rzeczy Ładnych skupiają w jednym miejscu 200 wystawców: twórców mebli i innych artykułów wnętrzarskich, ceramiki, czy ilustracji. W halach AmberExpo królować będzie polski design - także ten na każdą kieszeń.
Wystawców sklasyfikowano w 12 kategorii - od mebli, lamp, nurty vintage po rośliny i piękne książeczki dla dzieci.
Równolegle odbywać się będą Targi dla Mamy i Dziecka Mamaville z ponad 60 stoiskami z produktami dla najmłodszych oraz spotkaniami i warsztatami dotyczącymi współczesnego rodzicielstwa.
Więcej szczegółów w ZAPOWIEDZI WYDARZENIA
TRŁ i Mamaville otwarte będą w godz. 11-19. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, dostępny online lub w kasach przy wejściu.
Pięćdziesiątka najdłuższego budynku i jego projektantka
Podczas Targów, w sobotę, odbędzie spotkanie pt. “Ukryte piękno falowca. Jak powstawał i jak wpływa na Gdańsk?” Okazją do rozważań na ten temat jest pięćdziesiąta rocznica ukończenia budowy falowca przy ul. Obrońców Wybrzeża - najsłynniejszego z charakterystycznych budynków układających się w kształt łagodnej fali, bo najdłuższego budynku mieszkalnego w Polsce (i drugiego w Europie po Karl-Marx-Hof w Wiedniu)
Jak powstawał budynek? Czym kierowano się przy jego projektowaniu? Czy nadal spełnia cele przyświecające jej budowie? Czy powojenna architektura może inspirować dziś i budować miejską tożsamość? Czy może być atrakcją turystyczną?
Pytania te będzie można skierować bezpośrednio do Danuty Olędzkiej z zespołu projektującego osiedle Przymorze, w tym mieszkania dwóch prototypowych falowców.
Spotkanie z archiektką odbędzie się w sobotę, 13 maja, o godz. 12.30 w hali A AmberExpo, poprowadzi je Michał Tokarczyk dziennikarz Polsat News.
Wydarzenie przygotowała Fundacja Palma, która z okazji jubileuszu budowy falowca stworzyła też kolorowe t-shirty z haftowanym symbolem budynku. Falowcowa koszulka (dostępna w trzech kolorach) będzie miała premierę w trakcie Targów i powstała w ramach projektu Fundacji Palma “Zatoka - autorskie pamiątki”.
Trójmiejski design i oryginalne pamiątki znad morza - projekt Fundacji Palma z Wrzeszcza