• Start
  • Wiadomości
  • Wszystkie opowiadania Pawła Huellego po raz pierwszy w jednym tomie

Wszystkie opowiadania Pawła Huellego po raz pierwszy w jednym tomie

We wtorek, 2 grudnia, o godz. 18:00, w Domu Literatury w Gdańsku przy ul. Długiej 35, odbędzie się spotkanie promocyjne z okazji premiery książki „Szczęśliwe dni”, pierwszego pełnego zbioru wszystkich opowiadań Pawła Huellego. Wydarzenie poświęcone twórczości jednego z najważniejszych gdańskich pisarzy będzie okazją do przypomnienia jego literackiego dorobku oraz osobistych wspomnień związanych z autorem. Wstęp wolny.
27.11.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jubileusz pisarza Pawła Huelle. Na zdjęciu widać jednego z najważniejszych gdańskich pisarzy.
Spotkanie z okazji premiery książki poświęcone twórczości jednego z najważniejszych gdańskich pisarzy będzie okazją do przypomnienia jego literackiego dorobku oraz osobistych wspomnień związanych z autorem.
Grzegorz Mehring/ www.gdansk.pl

Spotkanie rozpocznie wykład prof. Przemysława Czaplińskiego o miejscu i znaczeniu prozy Pawła Huellego w literaturze współczesnej. Następnie Anna Czekanowicz oraz prof. Piotr Millati przedstawią refleksje oraz wspomnienia dotyczące autora „Weisera Dawidka”, przybliżając kontekst powstawania jego opowiadań.

Wieczór poprowadzi Dorota Karaś. W programie przewidziano również czytanie wybranych fragmentów książki w interpretacji Michała Jarosa, aktora Teatru Wybrzeże.

Ilustracja przedstawiająca szczegóły wydarzenia.
W programie przewidziano czytanie wybranych fragmentów książki.
Mat. pras.

Wydawnictwo Znak, współorganizator wydarzenia, przedstawia publikację w następujący sposób:

Prawdziwe dzieło mistrza! Wszystkie opowiadania Pawła Huellego po raz pierwszy w jednym tomie. Misternie skonstruowane, wielowarstwowe, zawsze na granicy światła i mroku, niepodrabialne. Pozornie proste historie o zwykłych ludziach i codziennych wydarzeniach pod piórem Pawła Huellego przeistaczają się w głęboką medytację nad ludzkimi triumfami i upadkami, nad złożonością uczuć, nad kruchością pamięci. Wyjątkowy talent autora Weisera Dawidka to talent do snucia opowieści hipnotyzujących, zapadających w pamięć, pełnych nieoczywistych znaczeń. Talent, który właśnie w opowiadaniach lśni najjaśniej, sprawiając, że żadna z tych historii nie pozwala o sobie zapomnieć.

Paweł Huelle (1957–2023) –pisarz, prozaik, poeta i dramaturg związany z Gdańskiem, którego twórczość tłumaczona była na ponad dwadzieścia języków.

Andrzejki w ten weekend. Gdzie wybrać się z dziećmi i znajomymi?

TV

“Chciałbym ‘mówić’ coraz mniej”