Kilkanaście medali klubu Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk w mistrzostwach Polski

Klub Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, które odbyły się w dniach 12-13 listopada w Wejherowie. Złote medale indywidualnie zdobyli Julia Daniszewska, Wiktoria Kraczaj i Mateusz Domurad oraz Julia Wieliczko z Gdańskiego Klubu Karate-do.
15.11.2022
Członkowie klubu Karate SONKEI Gdańsk w mistrzostwach Polski juniorów zdobyli łącznie 16 medali

W zawodach wzięło udział 374 zawodników56 klubów z całej Polski.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął KS "Olimp" Łódź, który zdobył łącznie 16 medali (9-2-5), drugie miejsce - także z 16 krążkami (5-6-5) - przypadło klubowi Karate i Rekreacji Sonkei Gdańsk, a trzecie Atemi Bielsko Biała (3-1-1).

Członkowie gdańskiego klubu złote medale zdobyli w: Kumite Drużynowym Juniorek, Kumite Drużynowym Kobiet do lat 21, Julia Daniszewska w Kumite Indywidalnym Kobiet do lat 21 do 68 kg, Wiktoria Kraczaj w Kumite Indywidualnym Juniorek Młodszych do 54 kg, Mateusz Domurad w Kumite Indywidualnym Juniorów do 68 kg.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych zawodników, którzy potwierdzili swoją wysoką formę i umiejętności, co zaowocowało zdobyciem aż 16 medali. Przełoży się to na bardzo dobry wynik punktowy w Systemie Sportu Młodzieżowego - cieszy się Bartosz Wzorek, trener klubu Karate i Rekreacji Sonkei.

W Kumite Indywidualnym do lat 21 do 55 kg złoty medal zdobyła także Julia Wieliczko z Gdańskiego Klubu Karate-do.