Jarmark św. Dominika – kupcy już gotowi
Inauguracja 762. Jarmarku św. Dominika rozpocznie się przed Dworem Artusa o godz. 12.00 w sobotę 23 lipca ceremonią przekazania kupcom klucza do bram miasta przez Piotra Grzelaka, zastępcę prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji. To tradycyjny gest oznaczający, że handlowcy przejmują symboliczną władze w mieście.
Szczegółowy PROGRAM 762. Jarmarku św. Dominika i wiele ważnych informacji
Współczesne oblicze Jarmarku św. Dominika
Od kilku już lat Jarmark św. Dominika zmienia swe oblicze. To nie jest już dawno impreza, na której – tak jak w czasach komunistycznych – poszukiwano podstawowych towarów, których brakowało w sklepach. Teraz gusta klientów zmieniły się o 180 stopni.
Mieszkańcy i turyści szukają na stoiskach czegoś wyjątkowego, czego nie ma w sklepach. Może to być dzieło sztuki, wyjątkowa odzież czy biżuteria. Dużym powodzeniem cieszy się jarmark staroci. Długie kolejki ustawiają się zawsze po kulinarne specjały, zarówno regionalne jak i zagraniczne.
W tym roku obecnych na Jarmarku będzie sześciuset wystawców i ponad siedemset stoisk. Spośród tych sześciuset wystawców ponad jedna czwarta to przedsiębiorcy, artyści i rzemieślnicy z Trójmiasta.
Jarmark św. Dominika – święto chleba
Nie tylko tradycja kupiecka Gdańska jest silnie akcentowana podczas Jarmarku. Równie ważni są rzemieślnicy z różnych branż. Wielu z nich zamienia się na czas imprezy w handlowców i osobiście oferuje swoje wyroby. Bardzo ważnym punktem Jarmarku jest też Święto Chleba, w tym roku organizowane po raz 23. Odbędzie się 24 lipca w niedzielę. Wiele znakomitych i smacznych wyrobów piekarniczych znajdzie się na gdańskich stoiskach.
Tegoroczny 762. Jarmark św. Dominika zakończy się w niedzielę 14 sierpnia.
Zobacz naszą fotorelację:
Jarmark św. Dominika. Gdańscy dominikanie zapraszają na zwiedzanie kościoła i swój stragan