• Ostre strzelanie w trzeciej tercji. Hokeistki Stoczniowca po raz siódmy z rzędu w finale mistrzostw Polski

Stoczniowiec Gdańsk w półfinale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet walczył z Atomówkami GKS Tychy. W pierwszym meczu gdańszczanki wygrały na Śląsku 5:2, w drugim w hali Olivia w sobotę, 13 marca, 4:0, choć po dwóch tercjach było bez bramek. W finale rywalem będzie Polonia Bytom.
14.03.2021
Stoczniowiec wygrał w Gdańsku z Atomówkami GKS Tychy 4:0

Rywalizacja w półfinale i finale mistrzostw Polski w hokeju na lodzie kobiet odbywa się do dwóch zwycięstw. Zawodniczki Stoczniowca Gdańsk po raz siódmy z rzędu awansowały do finału. Po raz szósty z rzędu ich rywalem będzie Polonia Bytom. Podopiecznym trenera Henryka Zabrockiego nie udało się z bytomiankami finałowej rywalizacji jeszcze wygrać - zawsze kończyło się srebrnym medalem. Złoto gdańszczanki zdobyły w 2015 roku, gdy po raz pierwszy awansowały do finału, ale wówczas ich rywalem była Unia Oświęcim.

W półfinale Stoczniowiec w dwóch meczach uporał się z Atomówkami GKS Tychy.

W sobotę, 13 marca, w hali Olivia, wygrały 4:0, choć po dwóch tercjach wynik był bezbramkowy. Worek z golami otworzyła Renata Tokarska a potem trzy trafienia zaliczyła Magdalena Łąpieś.

- Moje zawodniczki dały się rywalkom zaskoczyć w pierwszej i drugiej tercji. Mecz był wyrównany, zacięty i emocjonujący. W trzeciej partii dziewczyny stłamsiły rywalki i odjechały wynikowo, pokazując swoje doświadczenie w meczach o stawkę - mówił zaraz po zakończeniu meczu trener Zabrocki. - Jeśli zagramy tak w finale PLHK, to mamy duże szanse, żeby w końcu po sześciu sezonach zdetronizować Polonię Bytom.

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się w sobotę, 20 marca, w hali Olivia.

GKS Stoczniowiec - SKKH Atomówki GKS Tychy 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

1:0 Tokarska Renata - Tetiana Onyszczenko (41:14)
2:0 Magdalena Łąpieś - Dominika Korkuz, Tetiana Onyszczenko (46:17)
3:0 Magdalena Łąpieś - Maja Brzezińska, Kasprzycka Katarzyna (56:35)
4:0 Magdalena Łąpieś - Tetiana Onyszczenko (59:21)

Stoczniowca: Agata Kosińska, Natalia Kwiatkowska - Dominika Korkuz, Natalia Kamińska, Maja Brzezińska, Katarzyna Kasprzycka, Alicja Siejka, Renata Tokarska, Maja Banaś, Julia Łapińska, Tetiana Onyszczenko, Magdalena Łąpieś, Julia Grzelak, Magdalena Jagnicka, Olga Jaskulska