Wygraj 2500 euro i współpracę biznesową. Startupy urban mobility i smart city poszukiwane!

Trwa nabór do programu EIT Urban Mobility Hub Poland 2022. Projekt skierowany jest do firm, które dostarczają rozwiązania z obszaru Urban Mobility i Smart City. Na wybrane zespoły czekają warsztaty praktyczne z ekspertami w obszarach customer development, marketingu i sprzedaży, finansowania firmy oraz pitchingu. Weź udział w akceleracji i wygraj 2500 euro oraz współpracę biznesową z najważniejszymi partnerami w obszarze Smart City! Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 27 września.
21.09.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Baner promujący program EIT Urban Mobility Hub Poland 2022
Baner promujący program EIT Urban Mobility Hub Poland 2022
UMG

W stronę innowacyjnych rozwiązań

Współczesne miasta mierzą się z coraz to nowymi wyzwaniami. Z jednej strony ciągle rosnąca liczba ludności a z drugiej groźba kryzysu gospodarczego. Skłania to wiele aglomeracji do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań, aby poprawić jakość życia mieszkańców. W celu wsparcia startupów pracujących nad rozwiązaniami z obszaru urban mobility i smart city powstał program akceleracji EIT Urban Mobility Hub Poland.

Mobilność miejska to jest to!

Wspólnota EiT Urban Mobility wzmacnia zdolność europejskich miast do innowacji oraz podejmuje i wspiera liczne inicjatywy angażujące różne podmioty oraz grupy społeczne ukierunkowane na rozwój zielonej i zrównoważonej logistyki miejskiej. Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny działa jako partner EiT Urban Mobility oraz pełni rolę Hub Poland, mając na celu podniesienie świadomości na temat EIT UM wśród biznesu, środowiska akademickiego i miast w Polsce. 

- W ramach naszych aktywności, wspólnie z przedstawicielami miast oraz biznesu poszukujemy efektywnych rozwiązań wspierających zrównoważony ruch osób, jak również przepływ towarów na terenie polskich aglomeracji. Mobilność miejska jest świetnym polem do rozwoju i wdrażania innowacyjnych rozwiązań, zarówno organizacyjnych jak i technologicznych, a tym samym to dobra okazja dla startupów, które mają do zaproponowania kreatywne produkty z zakresu smart city - mówi Marta Cudziło Z-ca Dyrektora Centrum Logistyki i Nowoczesnych Technologii w Łukasiewicz - PIT.

Jakie korzyści dla uczestników

Za organizację Akceleratora EIT Urban Mobility Hub Poland odpowiada Startup Academy. Korzyści dla startupów biorących udział jest wiele a wśród nich można wymienić:

  • rozwój pomysłu pod okiem ekspertów, możliwość wdrożenia z najlepszymi partnerami w obszarze budowania rozwiązań dla miast przyszłości,
  • praktyczna wiedza i możliwość rozwoju firmy oraz cenne kontakty biznesowe,
  • szansa na współpracę z miastem Gdańsk, które jest partnerem strategicznym programu,
  • możliwość aplikowania przy wsparciu Łukasieiwcz - PIT o środki w ramach EIT Urban Mobility,
  • nagroda pieniężna.

Do kogo skierowany jest projekt?

Akcelerator skierowany jest do firm, które dostarczają rozwiązania, odpowiadające na wyzwania konkursowe z obszaru Urban Mobility i Smart City. Na wybrane zespoły czekają warsztaty praktyczne i konsultacje z ekspertami, których celem jest rozwój biznesu w obszarach customer development, marketingu i sprzedaży, finansowania firmy oraz pitchingu. Nabór zgłoszeń trwa do 27 września 2022 r. poprzez stronę internetową.

ZOBACZ TUTAJ

Startupy zmierzą się z wyzwaniami współczesnych miast i wygrają nagrodę

Tworzone przez startupy rozwiązania mają odpowiadać na realne wyzwania polskich miast, dlatego do współpracy zaproszone zostało miasto Gdańsk, które zostało partnerem instytucjonalnym.

Jakie tematy i kiedy odbędzie się finał

Organizatorzy czekają na zgłoszenia w dwóch ścieżkach tematycznych:

  • Miasto przyjazne pieszym i rowerzystom
  • Elektromobilność i elektrooszczędność

- Obecny świat wytycza miastom bardzo wiele wyzwań. Z jednej strony problemy ekologiczne, z drugiej trudności budżetowe czy energetyczne. Dzięki temu programowi chcemy wykorzystać innowacyjny potencjał startupów w rozwiązaniu tych problemów - przekonuje Michał Misztal CEO Startup Academy.

Finał akceleratora odbędzie się w grudniu na wydarzeniu Citython 2022, który odbędzie się tak jak warsztaty i konsultacje, w formule online. W czasie spotkania uczestnicy zaprezentują się przed jury złożonym z przedstawicieli organizatora, a także zaproszonych ekspertów i inwestorów. Najlepiej oceniony startup otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 euro od EIT Urban Mobility.

TV

Finał świątecznej akcji „Każdy może pomóc”. Wymarzone prezenty jadą do dzieci i seniorów