Na jakim odcinku powstanie nowa trasa dla jednośladów?
Głównym celem tej inwestycji jest stworzenie wygodnego i bezpiecznego połączenia rowerowego pomiędzy skrzyżowaniem ulic 3 Maja i Nowe Ogrody (przez które każdego dnia przejeżdżają setki rowerzystów) a nową trasą rowerową, tzw. ekostradą, która powstała wzdłuż al. Armii Krajowej, łącząc rowerowo Śródmieście z dzielnicą Chełm.
Droga rowerowa w ciągu ul. 3 Maja zbudowana zostanie na odcinku od ul. Nowe Ogrody do ul. Rogaczewskiego, m.in. wzdłuż budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Przebiegać będzie w miejscu istniejących dotąd kilku miejsc postojowych na wysokości placówki bankowej przy ul. 3 Maja oraz na prawoskręcie prowadzącym na teren parkingu urzędu.
Termin zakończenia robót to 15 listopada br.
Rowerem z Chełmu do Śródmieścia w pięć minut
Nowa droga rowerowa
Nowa droga dla jednośladów rozpoczynać się będzie przy przejściu dla pieszych przy Urzędzie Miejskim, następnie rowerzyści pojadą w kierunku ul. Rogaczewskiego skrajnym pasem znajdującego się tam chodnika.
- Ruch współdzielony z pieszymi zaplanowany jest na wysokości wejścia do placówki bankowej przy ul. 3 Maja - zaznacza Zygmunt Gołąb, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Trasa poprowadzona zostanie następnie wzdłuż parkingu przy ul. Rogaczewskiego. Ruch pieszych odbywać się będzie po istniejącym poszerzonym i wyremontowanym chodniku, a ruch rowerowy - wyodrębnionym ciągiem bliżej jezdni ul. 3 Maja, łącząc się z istniejącym przejazdem rowerowym na ul. Rogaczewskiego.
Nowa droga rowerowa na Matarni, wzdłuż “Nowej Spadochroniarzy”
Utrudnienia w ruchu
W związku z prowadzonymi pracami tymczasowo wyłączony z ruchu kołowego jest jeden z dwóch pasów na ul. 3 Maja, na odcinku od ul. Nowe Ogrody do wjazdu na teren Urzędu Miejskiego. Częściowo wyłączony został także parking znajdujący się przy ul. Rogaczewskiego.