• Start
  • Wiadomości
  • Sklep Bez Paragonu. Fundacja LPP przed Wielkanocą wsparła podopiecznych MOPR

Sklep Bez Paragonu. Fundacja LPP przed Wielkanocą wsparła podopiecznych MOPR

Ponad sto osób objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku bezpłatnie zaopatrzyło się w potrzebne: odzież, obuwie i dodatki, które przygotowała i przekazała Fundacja LPP. Z tej oferty skorzystały zwłaszcza dzieci i młodzież, ale też osoby starsze kompletując modne, nowe i praktyczne części garderoby.
16.04.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu znajduje się pięć osób — cztery w fioletowych koszulkach z logo Fundacji LPP oraz jedna w turkusowej, stojące przy stole w przyjaznej atmosferze. W tle widoczny jest baner z logotypami marek LPP oraz ceglana ściana, co nadaje zdjęciu ciepły, nowoczesny charakter.
Profesjonaliści - wolontariusze z LPP i specjalistka gdańskiego MOPR
Fot. mat. MOPR

Ponad 20 tys. porcji zupy, 3 tys. sztuk odzieży. Jak działał Autobus SOS

Sklep Bez Paragonu - jak to działa?

Akcja odbyła się w dniach 11 – 13 kwietnia br. z inicjatywy i w ramach projektu Sklep Bez Paragonu, gdańskiej Fundacji LPP. To nowa formuła wsparcia materialnego osób potrzebujących, przy jednoczesnym zapewnieniu im poczucia sprawczości oraz decyzyjności. Chodzi o przekazywanie odzieży w sposób zbliżony i nawiązujący do procesu zakupowego, z zachowaniem przyjaznej oraz godnej atmosfery dla beneficjentek i beneficjentów. Ważne, by odbiorcy czuli się naturalnie i swobodnie w momencie przyjmowania wsparcia.

Zakupowe spotkanie w Centrum Dolna Brama

Ubrania, obuwie i dodatki z szerokiej gamy marek należących do LPP – polskiego producenta odzieży – w ramach kwietniowej akcji wystawiono w jednym z pomieszczeń Centrum Dolna Brama w Gdańsku. Tam modne i praktyczne części garderoby m.in. spodnie, koszulki, swetry, sukienki, spódniczki oraz obuwie i dodatki np. kapelusze, torebki, okulary wybierali podopieczni Ośrodka - łącznie 102 osoby - kierując się przy tym realnymi potrzebami oraz własnym gustem. Zaopatrzyli się też w drobne akcesoria domowe. Każda osoba mogła wybrać niemal 30 sztuk z wystawionej oferty. W ramach projektu, wcześniej adresaci akcji otrzymali vouchery  potrzebne na miejscu podczas rozliczenia się w kasie, uprawniające do skorzystania z określonej liczby rzeczy. Również godziny uzyskania ubraniowego wsparcia zostały określone tak, by beneficjentki oraz beneficjenci spokojnie mogli przejrzeć zawartość wieszaków i np. wybrać fason sukienki, który pasuje najlepiej czy dobrać spodnie odpowiednie do sylwetki. W tej kwestii doradzali im profesjonaliści z firmy LPP, w ramach wolontariatu pracowniczego. Podpowiadali np. w kwestiach wyboru fasonu, koloru, najlepszej stylizacji, by efekt był znakomity.

Na zdjęciu widoczna jest przestrzeń zorganizowana jak tymczasowy butik, gdzie na stołach i wieszakach starannie ułożono odzież i obuwie — głównie dla dzieci i dorosłych. Pomieszczenie, urządzone w estetycznym stylu z ceglaną ścianą i przymierzalniami, służy wsparciu podopiecznych Ośrodka, którzy mogą bezpłatnie zaopatrzyć się w potrzebną odzież z oferty sklepów LPP.
W Centrum Dolna Brama podopieczni Ośrodka mogli zaopatrzyć się m.in. w bieliznę, bluzki i spodnie z oferty sklepów LPP
fot. Paulina Zając z gdańskiego MOPR

Dzień otwarty w Centrum Praw Kobiet. “Nie jesteś sama”

Sklep Bez Paragonu - początki

Przypomnijmy, że w ramach Sklepu Bez Paragonu w lipcu 2024 roku 112 osób zakwalifikowanych do projektu przez gdański MOPR, otrzymało nowe ubrania marek LPP. Wówczas na adresatki i adresatów akcji czekała bogata oferta odzieżowa, ale też dodatki i akcesoria domowe.

To dobre, rzeczowe wsparcie. Przy napiętym, bardzo ograniczonym domowym budżecie zakup odzieży musi poczekać – z taką sytuacją borykają się niektórzy podopieczni MOPR. Chodzi więc o to, aby osobom w najtrudniejszej sytuacji finansowej, życiowej ułatwić zaspokojenie tak podstawowych, ludzkich potrzeb jak możliwość ubrania się, wyboru stroju, który się podoba.

Tegoroczna akcja, która odbyła się tuż przed Wielkanocą, z pewnością ucieszyła beneficjentki i beneficjentów. Wybrane przez nich m.in. odzież, dodatki są wsparciem i miłym prezentem w przedświątecznym czasie. 

Współpraca z biznesem odpowiedzialnym społecznie

Gdański MOPR bardzo chętnie współpracuje z firmami, dla których społeczna odpowiedzialność biznesu wiąże się z realnymi, wymiernymi działaniami i ma sens. Przedsiębiorców i pracowników firm zainteresowanych współpracą na rzecz podopiecznych gdańskiej pomocy społecznej, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami Samodzielnego Referatu Organizowania Społeczności MOPR przy ul. Wolności 16 w Gdańsku, tel.: 58 347 82 81, e-mail: magdalena.theus@gdansk.gda.pl.  

Na zdjęciu widać starannie wyeksponowaną odzież i obuwie przekazane przez Fundację LPP, rozwieszoną na stojakach i ustawioną na podłodze w estetycznie zorganizowanej przestrzeni. Nad wieszakami znajduje się logo Fundacji LPP, co podkreśla zaangażowanie organizacji w pomoc podopiecznym MOPR.
Odzież i obuwie - fragment oferty LPP dla podopiecznych MOPR
fot. Paulina Zając z gdańskiego MOPR

O LPP

LPP to polska firma rodzinna, która ubiera klientów na 41 rynkach na świecie. Jest właścicielem pięciu marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Ma ponad 2 800 salonów na świecie. (fragment na podst. mat. LPP).

TV

Majówka z historią i naturą w Twierdzy Wisłoujście