Najważniejsze nagrody gdańskiej kultury przyznane. Laureaci Splendor Gedanensis 2023
Przed częścią oficjalną imprezy, która rozpoczęła się o godz. 15, odbył się koncert młodzieżowego zespołu The Basement, działającego przy Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz przedstawienie teatru Qfer dla najmłodszych. Uczniowie VIII LO przygotowali też sportowe atrakcje dla dzieci z okolicznych placówek oświatowych.
Festyn wypełniony był atrakcjami w postaci pokazów judo, warsztatów tańca czy występów młodych artystów. Rozegrano również turniej szachowy. Podczas imprezy nie zabrakło elementów profilaktyki zdrowotnej, przygotowanych przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, oraz zajęć z pierwszej pomocy przeprowadzonych przez specjalistów z podmiotu medycznego Copernicus.
Urozmaicona strefa lifestyle’u dla dzieci i dla dorosłych zapewniła spotkanie z ogrodnictwem i ekologią, mindfulness i dobrą książką oraz pomogła zadbać o urodę. Najmłodsi uczestnicy festynu, z pomalowanymi radosnymi buziami, brali udział w różnorodnych animacjach, a nieco starsi - w licznych konkurencjach sportowych.
Stoiska gastronomiczne oferowały pyszne i różnorodne dania, kawiarenka zapewniła słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.
- Siedlecki Festyn jest imprezą, która co roku zrzesza lokalną społeczność. Do współpracy przy jego organizacji włączają się liczne instytucje - mówi Ilona Orzechowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14.
W tym roku partnerami festynu byli: podmiot medyczny Copernicus, Uniwersyteckie Centrum Medyczne, Szkoła Podstawowa nr 58 w Gdańsku, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gdańsku, Zespół Przedszkolny nr 1, przedszkole „Chatka Puchatka”, MOPR, Dom Sąsiedzki „Zakopianka”, Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, Fundacja Świat Wrażliwy i Cafe Aktywni, Parafia św. Franciszka z Asyżu, Pałac Młodzieży w Gdańsku, VIII Komisariat Policji w Gdańsku, Centrum Integracji Na Górce – Siostry Pallotynki, Pomorska Medyczna Szkoła Policealna.