Poznaj Katarzynę Mruk. O Wyspie Sobieszewskiej wie wszystko, od 10 lat jest tu leśniczką
- Nasze stowarzyszenie organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne, społeczne i rekreacyjne. Nie wymyślamy ich sami, tylko odpowiadają na potrzeby mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej – mówi Mieczysława Cierpioł, prezeska Stowarzyszenia Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej. - Podczas jednej z rozmów z seniorami z koła Emerytów i Rencistów „Bursztynek” padło, że na brakuje im okazji do tańca. Postanowiliśmy, wobec tego stworzyć taką okazję - uśmiecha się pani Mieczysława.
„Fajfy” kojarzą się z dawnymi wczasami, turnusami wypoczynkowymi czy pobytami w sanatorium, kiedy to o godzinie 17 rozpoczynały się wieczorki taneczne. Do tych wspomnień nawiązuje pomysł nauki tańca na terenie obecnej Wyspy Drogowiec. Tam, na placu przed budynkiem dawnego OSW Drogowiec, odbywa się wydarzenie.
Książka Waldemara Nocnego: “Przewodnik historyczny po Wyspie Sobieszewskiej”
W dwa najbliższe czwartki, 11 i 18 sierpnia, można spróbować swoich sił w tańcu pod okiem doświadczonej instruktorki Moniki Borkowskiej z Dance Atelier Barbara Materka. Po praktycznych zajęciach z prowadzącą, warto pozostać na parkiecie, by sprawdzić nabyte umiejętności w sytuacjach towarzyskich, ponieważ po godz. 21 rozpoczynają się w tym miejscu dyskoteki.
Most zwodzony w Sobieszewie. Mieszkańcy mówią, że zmienił ich codzienność
- Tańczymy tzw. tańce użytkowe - opowiada Monika Borkowska. - Była cza-cza, ale też zumba, bachata. Raczej takie, które można ćwiczyć samodzielnie. Na spotkania przychodzą osoby w różnym wieku i bardzo mnie to cieszy. Głównie są to jednak osoby dorosłe, raczej panie, dołączają również ciekawe tańca dzieci. Ważna jest spontaniczność i odwaga, przełamanie się do tańca. Serdecznie zapraszam na kolejne zajęcia!