
Kto może się zgłosić?
Projekt skierowany jest do studentów i absolwentów studiów wyższych (pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich), zarówno w Polsce, jak i za granicą, niezależnie od trybu studiów (stacjonarne i niestacjonarne). Absolwentem w rozumieniu regulaminu jest osoba, która ukończyła studia nie później niż dwa lata przed zgłoszeniem się do projektu.
Warunki stażu
Staż trwa minimum miesiąc, w okresie od 1 lipca do 30 września, a jego dokładny termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem. Laureaci projektu otrzymują gwarantowane wynagrodzenie w wysokości co najmniej 3 100 zł brutto za miesiąc pracy, zgodnie z obowiązującą minimalną stawką wynagrodzenia.
Czytaj także: Spojrzeć w oczy Dionizosa. Nagrody dla wybitnych twórców teatru
Pracodawcy, dołączcie do projektu!
Projekt realizowany jest we współpracy z przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi, które oferują młodym ludziom możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego.
Harmonogram projektu:
- Marzec - nabór fundatorów staży
- Kwiecień - otwarcie rekrutacji dla studentów i absolwentów
- Maj - proces rekrutacyjny prowadzony przez firmy
W ubiegłym roku Wakacyjny Staż cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Blisko 1000 kandydatów aplikowało na 198 miejsc. W tegorocznej edycji liczba ofert stażowych jest jeszcze większa.
Czytaj także: Gdański Tydzień Zawodowca, czyli dni otwarte, targi szkół i mnóstwo atrakcji
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do aplikowania i zapoznania się z listą ofert na stronie wakacyjnystaż.