W ramach trwającego już, drugiego etapu rewitalizacji Nowego Portu, trwa przebudowa ulicy Góreckiego o długości około 350 m (na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności). Wyremontowane zostaną nawierzchnie jezdni na wspomnianych ulicach, przebudowane chodniki, a także urządzone miejsca postojowe. W tych miejscach zamontowany zostanie miejski monitoring i wyremontowane zostanie oświetlenie.
Nawierzchnia wymieniana jest z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej, pojawią się stylizowane latarnie uliczne i ławki. W ramach inwestycji przebudowywane są również sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa.
Aktualnie na ul. Wilków Morskich rozebrano starą nawierzchnię. Na tej ulicy trwa obecnie przebudowa sieci podziemnych. Na ul. Góreckiego układana jest już z kolei nowa nawierzchnia jezdni i chodników.
W połowie września br. rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową ulic w Nowym Porcie. Zamknięty dla ruchu został odcinek ul. Wilków Morskich od skrzyżowania z ul. Wolności do ul. Strajku Dokerów. Na ul. Księdza Mariana Góreckiego zamknięto fragment od ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Strajku Dokerów. Prace prowadzone są także na odcinku ul. Strajku Dokerów od skrzyżowania z ul. Wilków Morskich do wysokości posesji nr 12. Ulica na tym odcinku jest wyłączona z ruchu.
Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca października. Cała inwestycja powinna natomiast zakończyć się do końca bieżącego roku.
Dotychczas w Nowym Porcie, w ramach drugiego etapu rewitalizacji, przebudowano i zmodernizowano budynek przy ul. Floriańskiej 3. Dzięki tej inwestycji dzielnica zyskała nową przestrzeń na działania społeczne. Powstał tu Klub Aktywnego Mieszkańca, w którym prowadzone są m.in. zajęcia wychowawcze, socjoterapia, punkt konsultacyjny, grupy wsparcia czy konsultacje dla rodziców.
W ramach rewitalizacji zagospodarowany zostanie też teren placu nadwodnego, a więc terenu nad Martwą Wisłą zlokalizowanego u zbiegu ul. Wyzwolenia oraz Władysława IV, niemal naprzeciwko Twierdzy Wisłoujście. Obecnie trwają prace nad dokumentacją projektową dla tego miejsca. Zgodnie z założeniami, ma się ono stać przestrzenią wielofunkcyjną, stanowiącą wizytówkę dzielnicy. Zagospodarowanie placu umożliwić ma organizowanie m.in. imprez plenerowych.