Dzielnicowi radni, opierając się na doświadczeniach trzech miast: Warszawy, Amsterdamu i Melbourne, przygotowali prezentację (w całości opracowanie można zobaczyć na końcu tekstu), gdzie wskazują, które doświadczenia można - w ich ocenie - wdrożyć w Gdańsku.
Zaproponowali m.in. stworzenie interaktywnej mapy drzew i innych miejsc zielonych, w ramach której pojawiłaby się informacja o zróżnicowaniu wielkości koron drzew i ich wieku, byłaby też możliwość procentowego wyliczenia terenu zielonego w stosunku do terenu zurbanizowanego na zaznaczonym obszarze - miałoby to pozwolić każdemu mieszkańcowi na pozyskanie wiedzy, jak zielona jest jego dzielnica, ulica, obszar zamieszkania. Na tej mapie miałyby też pojawiać się oznaczane przez urzędników drzewa z pozwoleniem na wycinkę. Oznaczenie takich drzew na mapie ma pozwolić mieszkańcom, zdaniem radnych, kontrolowanie ewentualnych prób nielegalnej wycinki i wzywanie odpowiednich służb.
Radni proponują także coroczną aktualizację tej mapy, pozwalającą oszacować stan jakościowy i ilościowy drzew i całości zieleni oraz "będącej podstawą do zaplanowania nasadzeń i prac pielęgnacyjnych na kolejne lata". Chcą też, by Radom Dzielnic udzielono prerogatyw do decydowania o kształcie zieleni w dzielnicach.
Co jeszcze proponują radni dzielnicy Aniołki? PREZENTACJA - przewijaj slajdy strzałką u dołu obrazka: