• Start
  • Wiadomości
  • Problemy z dzieckiem, długi, przemoc, bezrobocie? Tutaj znajdziesz bezpłatną poradę LISTA

Problemy z dzieckiem, długi, przemoc, bezrobocie? Na tej liście znajdziesz kontakt do jednostek nieodpłatnego poradnictwa

Jednostki znajdujące się na liście świadczą specjalistyczne, bezpłatne formy doradztwa. Fachową pomoc uzyskają tam m.in. osoby w życiowym kryzysie, pokrzywdzone przestępstwem, zadłużone, ale też z problemem uzależnień, niepełnosprawne czy rodzice mający problemy opiekuńczo-wychowawcze. 
30.01.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment budynku, tablica z napisami
Adresy do placówek nieodpłatnego poradnictwa prawnego dla mieszkańców Gdańska znajdziemy na liście jednostek nieodpłatnego poradnictwa przygotowanej przez gdański MOPR.
                                                                                                                                                                                Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

 

Do korzystania z listy poradni, ośrodków i centrów, instytucji i organizacji pozarządowych wspierających bezpłatnie potrzebujące gdańszczanki i gdańszczan zachęca Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Lista z telefonami, adresami dostępna jest w  Biuletynie Informacji Publicznej na stronie ośrodka. 

- Na liście znajdują się instytucje pomocowe oferujące bardzo szeroki zakres poradnictwa - mówi Sylwia Ressel, rzecznik gdańskiego MOPRu. - Od porad prawnych, obywatelskich, mediacyjnych, dotyczących praw dziecka, praw kobiet, pacjenta, konsumenta, praw osób pokrzywdzonych przestępstwem. Podpowiadamy w ten sposób osobom, które potrzebują nieodpłatnej porady w różnym zakresie tematycznym, gdzie znaleźć konkretną pomoc. Jest aktualizowana co parę miesięcy, ostatnio aktualizowano ją w styczniu 2021 roku, wcześniej jesienią ubiegłego roku. 

 

 

Co konkretnie zawiera baza?  

Kontakt do instytucji zajmujących się prawami dziecka, terapią szkolną czy psychologiczną. Jest tam informacja o instytucjach oraz organizacjach zajmujących się prawami konsumenta i pacjenta oraz zabezpieczeniem socjalnym, ekonomicznym i społecznym m.in. dla osób starszych oraz dla osób, które straciły pracę. 

 

 

Listę uzupełnia wiadomość o punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego i mediacyjnego w Gdańsku, prowadzonych przez MOPR i organizacje pozarządowe. Co ważne w czasie epidemii w ramach tej usługi prawnicy i doradcy obywatelscy udzielają pomocy telefonicznie i drogą elektroniczną. To wsparcie świadczone jest obecnie każdej potrzebującej osobie, która ustnie oświadczy, że nie stać jej na płatną wizytę u prawnika.

TV

Święty Mikołaj przyjechał do Świbna