Ukraińcy zaproszeni za stery autobusów i tramwajów w Gdańsku
- Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znajdują się obecnie nasi sąsiedzi w Ukrainie. Jak bardzo niekomfortowe, mimo empatycznej postawy Polaków, jest ich aktualne położenie. Nie z własnej woli, zmuszeni są odnaleźć się w nowej rzeczywistości, z dala od bliskich, pozbawieni swojego dotychczasowego życia - mówi Maciej Lisicki prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów. - Dlatego kierujemy do naszych sąsiadów mieszkających obecnie nie tylko w Gdańsku, ale także w innych rejonach Polski, zaproszenie do dołączenia do załogi GAiT. Wydaje nam się, że to właściwy moment. Nasi goście zaczynają już układać sobie życie na nowo, m.in. tu w Gdańsku. Jako, że oferujemy stałą, a nie sezonową, pracę, zależy nam by decyzja o podjęciu współpracy z nami była przemyślana. A na tą składa się przecież wiele aspektów i życiowych decyzji, co wymaga czasu - dodaje prezes GAiT.
Jak zdobyć uprawnienia kierowcy / motorniczego?
Zaproszenie do współpracy GAiT kieruje zarówno do osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej, jak i do tych, które jeszcze ich nie mają. Niezbędne uprawnienia można będzie zdobyć na przygotowanych przez GAiT bezpłatnych kursach.
"Pracuj z nami 50 +". GAiT zaprasza za stery gdańskich autobusów
Na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona Pracuj z nami / Працюйте з нами, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje w języku ukraińskim dla osób zainteresowanych pracą za sterami pojazdów GAiT. Dystrybuowane będą także ulotki informacyjne w języku ukraińskim, a na przystankach pojawią się plakaty.
W spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje za sterami pojazdów pracuje obecnie sześć osób pochodzących z Ukrainy.
Posłuchaj historii ambasadorów kampanii Pracuj z nami/Працюйте з нами - pani Oksany oraz panów Dymitra i Andria.
W Gdańsku po ukraińsku. Biblioteka dla uchodźców przy Grunwaldzkiej 5