• Start
  • Wiadomości
  • Port Czystej Energii z nagrodą główną konkursu Ekoodpowiedzialni w biznesie

Port Czystej Energii z nagrodą główną konkursu Ekoodpowiedzialni w biznesie

Port Czystej Energii otrzymał nagrodę główną w konkursie Ekoodpowiedzialni w biznesie za swoją działalność edukacyjno-informacyjną skierowaną do szerokiego grona odbiorców. Doceniono m. in. cyrkularne podejście do procesów technologicznych w zakładzie, wprowadzenie najlepszych dostępnych technik oczyszczania spalin, wsparcie lokalnych inicjatyw ekologicznych.
15.10.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu widoczny jest nowoczesny kompleks przemysłowy, będący instalacją do przetwarzania odpadów, należący do Portu Czystej Energii. Budynek ma geometryczny, czarno-biały wzór fasady i znajduje się w otoczeniu terenów zielonych, a w tle widać infrastrukturę miejską i centrum handlowe.
Port Czystej Energii obecnie przechodzi tzw. gorące rozruchy i nie produkuje jeszcze energii elektrycznej
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Ekoodpowiedzialni w biznesie

W trakcie Forum Recyklingu w Poznaniu, po raz 14., wręczono nagrody w konkursie Ekoodpowiedzialni w biznesie. Pod uwagę brane są w nim kryteria związane z działalnością na rzecz ochrony środowiska: minimalizowanie wpływu wytwarzanych przez firmę/instytucję produktów na środowisko (np. emisje CO2, spalin, oszczędność wody), kampanie informacyjne i edukacyjne, współpraca z lokalną społecznością, działania na rzecz ochrony bioróżnorodności.

Największa inwestycja od lat. Port Czystej Energii da energię i ciepło mieszkańcom

- Port Czystej Energii powstał z myślą o mieszkańcach Gdańska i czystym środowisku, które stawiamy na pierwszym miejscu. Działalność PCE przynosi szereg korzyści zarówno dla gdańszczan, jak i dla środowiska naturalnego - mówi Sławomir Kiszkurno, prezes zarządu Portu Czystej Energii. - Funkcjonowanie instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w regionie sprawia, że ograniczone zostaje składowanie odpadów, redukowana jest emisja gazów składowiskowych, zmniejsza się ślad węglowy związany z transportem odpadów poza Gdańsk. Jesteśmy dumni, że zarówno cyrkularny sposób działania PCE, jak i nasze działania edukacyjne zostały docenione w konkursie Ekoodpowiedzialni w biznesie.

Na zdjęciu widać mężczyznę w garniturze stojącego na scenie i trzymającego w ręku dyplom podczas ceremonii wręczania nagród. W tle znajduje się ekran z napisem EKO odpowiedzialni  oraz  Forum Recyklingu , a po prawej stronie stoi kobieta w ciemnej sukni, również trzymająca dyplom.
Sławomir Kiszkurno, prezes zarządu Portu Czystej Energii, w chwilę po odebraniu nagrody
Fot. mat. PCE

Gdańsk wspiera cyfrową gospodarkę i zwycięża w rankingu Cashless Cities

Forum Recyklingu

Forum Recyklingu to ogólnopolskie spotkanie ekspertów i ekspertek zajmujących się tematyką gospodarki odpadami i recyklingiem w sektorze publicznym i prywatnym. Tematy poruszane w trakcie wydarzenia to m.in.: rynek opakowań w Polsce, recykling w budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym czy związany ze sprzętem elektrycznym i elektronicznym. W programie nie zabrakło dyskusji o rozszerzonej odpowiedzialności producenta, selektywnej zbiórce tekstyliów czy gospodarce obiegu zamkniętego. Sławomir Kiszkurno, prezes Portu Czystej Energii, wziął udział w panelu dotyczącym odzysku energetycznego odpadów nienadających się do recyklingu. 

Nagrodę dla PCE odebrał 14 października.

Antysmogowy mural powstał przy ul. Havla. GPEC pomalował swój budynek

autorka tekstu: Marta Bańka, rzecznik prasowa Portu Czystej Energii

TV

Nowe auta dla Straży Miejskiej