Lepiej zrozumieć dziecięce potrzeby
Spotkania są tematyczne i mają formę warsztatowo-dyskusyjną. Ich głównym celem jest wsparcie rodziców w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych. Także m.in. zwiększenie wiedzy dotyczącej skutecznego porozumiewania się z dzieckiem, właściwego reagowania na jego potrzeby.
W Gdańsku niezbędny sprzęt do rehabilitacji można wypożyczyć
Podczas zajęć specjalistki podpowiedzą również uczestniczkom, uczestnikom jak kształtować relacje z najmłodszymi, by były oparte na wzajemnym szacunku. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie etapom w rozwoju dziecka, ma też zintegrować rodziców. Drugie warsztaty traktować będą m.in. o rodzicielskich wyzwaniach i emocjach oraz o metodach wychowawczych, mających wpływ na psychikę rozwijającego się malca. Ostatnie spotkanie poświęcone będzie granicom w życiu i wychowaniu dziecka. Specjalistki podpowiedzą np. czego może zabronić rodzic, a czego zakazuje mu prawo. Wskażą, jak reagować na różne, czasem zaskakujące zachowania dziecka.
Warsztaty w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPR
Spotkania odbędą się w Ośrodku Interwencji Kryzysowej (OIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, przy pl. Ks. Gustkowicza 13 w gdańskim Nowym Porcie, we wtorki: 30 lipca, 6 oraz 13 sierpnia 2024 r., w godzinach od 17.00 do 19.00.
Letnia Szkoła Ratownictwa dla młodych plażowiczów - nauka i wakacyjna przygoda
Poprowadzą je psycholożki: Aleksandra Lehmann i Rymma Petrenko z OIK. Obowiązują zapisy, pod numerem tel.: 58 511 01 21 (czynny całą dobę). Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona.