• Start
  • Wiadomości
  • Pomagasz kotom? Jeszcze tylko w czwartek Miasto rozdaje karmę - za darmo

Pomagasz kotom? Jeszcze tylko w czwartek Miasto rozdaje karmę - za darmo

Zapraszamy do udziału w akcji „Gdańsk pomaga kotom przetrwać zimę”. W związku z nastaniem zimy i zbliżającymi się Świętami, Miasto Gdańsk kupiło i przygotowało 600 porcji dobrej jakości karmy suchej i mokrej dla kotów. W środę, 19 grudnia, przygotowana karma rozeszła się w ciągu godziny. Kolejna część będzie rozdawana w czwartek, 20 grudnia.
18.12.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nie wszystkie koty mają szczęście znaleźć dobre i wygodne życie wśród kochających ludzi. Wiele żyje na dworzu i to one potrzebują mądrej pomocy, szczególnie w okresie zimowym
Nie wszystkie koty mają szczęście znaleźć dobre i wygodne życie wśród kochających ludzi. Wiele żyje na dworzu i to one potrzebują mądrej pomocy, szczególnie w okresie zimowym
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Karma będzie wydawana:

  • w środę 19 grudnia w godz. 10.00-16.00, w siedzibie Wydziału Środowiska przy ul. Piekarniczej 16
  • w czwartek 20 grudnia w godz. 10.00-15.00, w siedzibie Gdańskiego Inkubatora Sąsiedzkiej Energii przy ul. Reduta Wyskok 2

Każdy z chętnych otrzyma pakiet, w skład którego wchodzić będzie:

  • 6 opakowań 400 g karmy mokrej
  • worek 2 kg karmy suchej

UWAGA: Karma będzie wydawana do wyczerpania zapasów!

W czasie rozdawania karmy, wolontariusze będą również prowadzić akcję informacyjną oraz edukacyjną na temat właściwej pomocy dla bezdomnych kotów.

- Do odbioru karmy zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pomóc bezdomnym oraz wolno bytujących kotom w tym szczególnie trudnym dla nich okresie zimowym - podkreśla Marcin Tryksza z Wydziału Środowiska. - Akcję zorganizowaliśmy we współpracy z Fundacją Kotangens oraz gdańskimi wolontariuszami.


Pomagamy od 2006 roku: ponad 1400 domków dla kotów!

Przypomnijmy, że Gdańsk od 2006 roku oferuje kotom domy szyte na miarę, czyli własny kąt na wyłączność (jedno pomieszczenie dla jednego kota) i odrębne wejście do każdego z pomieszczeń. Projekt kociego domu - z dwoma lub czterema pomieszczeniami - jest owocem konsultacji Miasta z miłośnikami i znawcami kociej natury oraz z Powiatowym Inspektorem Weterynarii.

Warunkiem przyznania budki jest zgoda administratora na jej ustawienie oraz zobowiązanie do utrzymania porządku oraz czystości w jej otoczeniu.


Opiekunowie i wolontariusze

W 2013 r. Gdańsk jako pierwszy w Polsce wprowadził Kartę Społecznego Opiekuna Bezdomnych Kotów. Obecnie liczba zarejestrowanych osób zbliża się do 1000, jednak według szacunków Wydziału Środowiska znacznie więcej osób regularnie pomaga zwierzętom. Niestety nie wszyscy mają możliwość uzyskać Kartę Społecznego Opiekuna, gdyż np. administrator terenu nie zgadza się na ustawienie miejskiej budki. Pomimo to, gdańscy wolontariusze codziennie niosą pomoc wszystkim czworonogom.



TV

Dolne Miasto rozświetla już dzielnicowa choinka