• Polska przegrała mecz ze Szwecją 2:3. Nasi piłkarze kończą Euro 2020 i żegnają Gdańsk

Z 0:2 do remisu 2:2 doprowadził świetnie grający Robert Lewandowski. Zwycięskiego gola w środę, 23 czerwca, w Sankt Petersburgu nie udało się strzelić, choć okazje były. Polscy piłkarze po meczu ze Szwecją wrócili samolotem do Trójmiasta w nocy ze środy na czwartek. W razie awansu na Polsat Plus Arena Gdańsk miał odbyć się trzeci otwarty trening z kibicami. Awansu jednak nie ma.
23.06.2021
Robert Lewandowski macha do kibiców podczas drugiego otwartego treningu

- Gorące przywitanie kibiców bardzo nas zmotywowało - mówił po drugim otwartym treningu dla publiczności bramkarz reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny. Polacy zostali przywitani owacją choć dzień wcześniej - 14 czerwca - przegrali w swoim meczu otwarcia Euro 2020 ze Słowacją 1:2

Gdańsk bardzo ciepło przyjął piłkarzy reprezentacji Polski po porażce ze Słowacją

Po spotkaniu ze Słowakami biało-czerwoni podnieśli się i po bardzo ambitnej grze zremisowali w Sewilli z Hiszpanią 1:1. "Zwycięski" remis dawał nadzieje na wyjście z grupy. Trzeba było tylko wygrać w środę, 23 czerwca, w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

Polacy mieli gryźć trawę, ale zostali zaskoczeni już w 2. minucie i przegrywali po strzale Emila Forsberga 0:1. W 59. minucie po kolejnym trafieniu Szweda było 0:2. Do remisu doprowadził Robert Lewandowski, który w 69. minucie świetnie strzelał z dystansu po dograniu Piotr Zielińskiego i w 84. minucie, gdy kilka merów od linii bramkowej przejął podanie od Przemysława Frankowskiego. Było 2:2.

Kibice żałowali zapewne podwójnego główkowania naszego kapitana z 17. minuty. Lewandowski z pięciu metrów trafił w poprzeczkę, dopadł też dwa metry bliżej do odbitej piłki, ale znowu na przeszkodzie stanęła poprzeczka.

W końcówce meczu - już w doliczonym czasie - Szwedzi ruszyli z kontrą, którą wykorzystał Viktor Claesson. 2:3 i nadzieje biało-czerwonych o awansie prysły.