Około 100 przedmiotów z różnych dziedzin wiedzy, wykłady, warsztaty, laboratoria, zajęcia praktyczne czy sportowe – tak w skrócie przedstawić można nową propozycję Politechniki Gdańskiej - Politechnikę Wielu Pokoleń, do której nabór rozpoczynie się niebawem. Jak wskazuje nazwa, w zajęciach udział mogą brać uczestnicy niemal w każdym wieku. Oferta dotyczy bowiem przedszkolaków (od piątego roku życia), dzieci i młodzieży szkolnej, dorosłych, a także seniorów, czyli osób, które ukończyły 60. rok życia.
Co istotne w programie znalazły się też zajęcia wielopokoleniowe, w których udział wezmą np. dzieci z rodzicami czy dziadkami. Warto dodać, że Politechnika Wielu Pokoleń w programie przewiduje także zajęcia dla uczniów ze specjalnymi wymogami edukacyjnymi, np. ze stwierdzonym lekkim stopniem opóźnienia umysłowego.
Jakie zajęcia przygotowano w ramach projektu i ile czasu będą trwały? Kiedy i na jakich zasadach odbędzie się rekrutacja? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni do studia goście:
- dr Monika Bizewska - kierownik projektu Politechnika Wielu Pokoleń
- dr inż. Sebastian Wachowski - prowadzący zajęcia w projekcie Politechnika Wielu Pokoleń, adiunkt Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej
- dr inż. Tadeusz Miruszewski - prowadzący zajęcia w projekcie Politechnika Wielu Pokoleń, adiunkt Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej
Wszystkie Strony Miasta, środa 25 września, godz. 12. 30. Zapraszamy do oglądania!
Politechnika wielu pokoleń to projekt z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość projektu wynosi ponad 2 mln 308 tys. zł, z czego dofinansowanie to przeszło 2 mln 239 tys. zł.