• Start
  • Wiadomości
  • Pobić Rekord Guinnessa w programowaniu. Gdańscy uczniowie podjęli wyzwanie

Pobić Rekord Guinnessa w programowaniu. Gdańscy uczniowie podjęli wyzwanie

Miasto Gdańsk jest współorganizatorem projektu „Code & Share. Programuj z klasą”. Jego celem jest promocja nauki i rozwój cyfrowych umiejętności uczniów od najmłodszych lat. Częścią tego przedsięwzięcia jest też próba bicia rekordu Guinnessa w programowaniu jednoczesnym, jak największej liczby uczniów ze szkół podstawowych.
05.12.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 43 w Gdańsku wzięli udział próbie bicia Rekordu Guinnessa w programowaniu

Dzięki tej akcji Polska staje się na jeden dzień Stolicą Cyfrowego Świata - tak projekt „Code & Share. Programuj z klasą”, promuje na swojej stronie pomysłodawca Fundacja ArchitectsPL z siedzibą w Szczytnie. Celem przedsięwzięcia jest nauka programowania i zachęta do zdobywania umiejętności cyfrowych.

Czy rekord został pobity dowiemy się w styczniu 2018 r.

Stąd też ogólnopolska próba bicia rekordu Guinnessa przez jak największą liczbę uczniów klas IV – VII ze szkół podstawowych w całej Polsce. W Gdańsku brało w niej udział sześć szkół.

Młodzi ludzie mieli za zadanie zaprogramować grę „Ciepło-Zimno” w programie Scratch. Właśnie dlatego odwiedziliśmy z kamerą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Gdańsku. Chcieliśmy, aby opowiedzieli nam o swoich wrażeniach.

Zobacz relację wideo:

- Przygotowanie do próby bicia Rekordu Guinnessa trwały w szkole od dłuższego czasu, trzeba było spełnić mnóstwo wymagań, a jednocześnie pilnować dokumentacji i spraw biurokratycznych. W dzień bicia rekordu miała nawet miejsce mała awaria prądu, ale nawet ona nie powstrzymała nas – mówi Joanna Caban, nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej Nr 43 w Gdańsku i opiekunka grupy bijącej rekord.

W czasie próby bicia Rekordu Guinnessa wszystko musiało się odbyć w odpowiednio odizolowanej sali, gdzie nie miał wstępu nikt poza osobami uprawnionymi. Całość nagrywana była dwiema kamerami. W programowaniu brało udział 28 uczniów, a opiekę nad nimi roztaczał zespół sześciorga nauczycieli.

Wyniki rekordu poznamy w styczniu 2018 r.

Szkoły, które wzięły udział w akcji. Wśród placówek z Polski, była też placówka z Niemenczyna na Litwie

Szczegóły projektu znajdziesz na stronie:

programujzklasa.pl

TV

Na Srebrnej posadzono mikrolas