• Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo. Siatkarze Trefla znakomicie rozpoczęli PlusLigę

Z tygodniowym opóźnieniem siatkarze Trefla Gdańsk zainaugurowali sezon 2020/2021 PlusLigi. W niedzielę, 20 września, wieczorem zmierzyli się na wyjeździe z Cerrad Enea Czarni Radom. Wygrali pewnie 3:0, w ostatnim secie rozbijając rywali do 11. MVP spotkania wybrany został Mariusz Wlazły. W piątek, 25 września, pierwszy mecz przed własną publicznością. W sprzedaży są bilety i karnety.
20.09.2020
Siatkarze Trefla znakomicie rozpoczęli sezon - od wyjazdowego zwycięstwa za trzy punkty

- Jest w nas też duża złość sportowa i mimo tak krótkich przygotowań będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo i starali się dać z siebie wszystko - mówił przed pierwszym meczem ligowym trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Przypomnijmy, że Trefl Gdańsk okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021 rozpoczął 13 lipca, ale po niecałych dwóch tygodniach pracy - 24 lipca - w drużynie stwierdzono pierwsze zakażenie covid-19. W sumie dodatnie wyniki testów otrzymało aż 13 siatkarzy oraz trzech członków sztabu szkoleniowego. Przygotowania przerwano, wszyscy chorzy trafili do kwarantanny.

Cały zespół do treningów wrócił dopiero w pierwszym tygodniu września. W niedzielę, 20 września, gdańszczanie rozegrali pierwszy swój mecz w PlusLidze sezonu 2020/2021. Zagrali na wyjeździe z Cerrad Eneą Czarni Radom, zespołem, który tydzień wcześniej w pierwszej kolejce pokonał przed własną publicznością po tie-breaku Indykpol AZS Olsztyn.

Trener Winiarski do pierwszej szóstki wystawił Bartłomieja Lipińskiego, Mariusza Wlazłego, Marcina Janusza, Moritza Reicherta, Bartłomieja Mordyla, Pablo Crera a na libero Macieja Olenderka. Gdańszczanie przegrywali 4:8, doprowadzili do remisu 11:11, potem wyszli na prowadzenie 17:13. Szczególnie dobrze prezentował się 23-letni przyjmujący Bartłomiej Lipiński, który wyprowadził zespół na 21:15. Trefl seta wygrał do 19.

W drugiej partii oba zespoły grały równo, było 4:4, 11:11, 15:15. W końcu goście m.in. po skutecznych atakach Crera, Lipińskiego i Wlazłego wyszli na czteropunktowe prowadzenie (22:18), którego nie oddali do końca tej części gry.

Trzeci set okazał się ostatnim a przewaga "gdańskich lwów" była bezdyskusyjna. 11:5, 21:9, 25:11.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Mariusz Wlazły. Kapitan Trefla zdobył w sumie 16 punktów, w tym 5 blokiem. W ataku zanotował 69 proc. skuteczności.

W piątek, 25 września, o godz. 20:30 gdańszczanie w ERGO ARENIE podejmą Cuprum Lubin. Bilety na to starcie czekają w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl. W sprzedaży są też karnety na cały sezon.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 0:3 (19:25, 21:25, 11:25)

Cerrad Enea: Dryja 8, Kędzierski, Konarski 12, Josifow 6, Sander 5, Firszt 4, Masłowski (libero) oraz Pasiński 1

Trefl: Lipiński 11, Wlazły 16, Janusz 2, Reichert 8, Mordyl 4, Crer 11, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak