Trzecia najludniejsza dzielnica Gdańska
Dzielnica ta, zwana powszechnie przez mieszkańców Moreną, jest dobrze skomunikowana z innymi gdańskimi dzielnicami. Jest stąd blisko do zabytkowego śródmieścia, ale też do usługowego Wrzeszcza. Wydaje się też, że powstała tu pełna infrastruktura, z której każdego dnia mogą korzystać mieszkańcy. Są jednak miejsca, które wymagają nowego pomysłu, spojrzenia. Na co Miasto powinno położyć nacisk, co zmienić?
Powierzchnia Piecek-Migowa wynosi 4,25 km kw., co oznacza gęstość zaludnienia na poziomie 6477 osób na km kw. Pod koniec 2020 roku zameldowanych było w tej dzielnicy 27 527 osób - jest to trzecia najludniejsza dzielnica Gdańska.
Gdański dron. Czy rozpoznasz z dużej wysokości szczegóły dzielnicy Piecki - Migowo?
Wspólne planowanie rozwoju dzielnicy
17 listopada rozpoczyna się cykl spotkań i warsztatów dla mieszkańców dzielnicy Piecki - Migowo i okolic. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Poli Gojawiczyńskiej 10.
Celem warsztatów, pod hasłem: „Piecki-Migowo. Razem planujemy rozwój dzielnicy!”, organizowanych przez Miasto Gdańsk we współpracy z Radą Dzielnicy Piecki-Migowo, jest wspólne - przy aktywnym udziale mieszkańców - wypracowanie planu rozwoju dzielnicy. Ma to być plan przestrzenno-społeczny. W tych spotkaniach i warsztatach wezmą udział także osoby działające społecznie, przedstawiciele instytucji i lokalnych firm oraz radni i pracownicy Urzędu Miejskiego. Efektem tych wszystkich spotkań i rozmów będzie dokument, wspomniany wyżej masterplan, który będzie brany w przyszłości pod uwagę m.in. przez pracowników Biura Rozwoju Gdańska zajmującego się opracowywaniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Piecki-Migowo. Ze środków Budżetu Obywatelskiego powstaje nowy skatepark
Harmonogram spotkań
17.11.2022 - Inauguracja debaty o rozwoju dzielnicy
28.11.2022 - Warsztaty planistyczne
19.12.2022 - Warsztaty planistyczne
30.01.2023 - Warsztaty planistyczne
20.02.2023 - Prezentacja wyników
Rekrutacja na warsztaty planistyczne
Co ważne, pierwsze i ostatnie spotkanie, 17 listopada i 20 lutego, mają charakter otwarty. Może wziąć w nich udział każdy chętny. Natomiast na warsztaty obowiązywać będą już zapisy. Ich organizatorom zależy bowiem na tym, by wzięła w nich udział zróżnicowana, kilkudziesięcioosobowa grupa osób reprezentatywna dla społeczności dzielnicy - a więc by byli to i młodsi i starsi, kobiety i mężczyźni, osoby zatrudnione na etacie i ci prowadzący własną działalność, itd. Każdy z nas ma bowiem inne potrzeby.
Chęć udziału w warsztatach należy zgłosić tutaj: https://bit.ly/masterplangd lub zgłosić taką chęć podczas spotkania otwartego.
Organizatorzy skontaktują się z wybranymi osobami - z wyżej podanego powodu.