Parkingi nadmorskie z nowym cennikiem na czas wakacji. Cztery miejsca. Ile za postój?

Od poniedziałku, 24 czerwca, uruchomione zostaną ponownie parkingi nadmorskie w czterech lokalizacjach. Dla kierowców udostępnionych zostanie blisko 800 miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżek prowadzących na kąpieliska miejskie. W tym roku obowiązywać będzie cennik godzinowy, a całodzienny postój kosztować będzie 20 zł. Chodzi o cztery lokalizacje w pobliżu gdańskich kąpielisk, które prowadzone będą przez Fundację Społecznie Bezpieczni.
20.06.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu znajduje się duży parking wypełniony samochodami, położony na tle drzew i zieleni. Na pierwszym planie widać ludzi spacerujących i grupę osób rozmawiających obok zaparkowanych pojazdów
Parkingi nadmorskie funkcjonować będą przy kąpieliskach w Jelitkowie, Brzeźnie i na Stogach
fot. Karol Stańczak / GZDiZ

Nowy, ogólnodostępny parking przy Parku Oruńskim. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

Parkingi nadmorskie niezmiennie funkcjonować będą w czterech lokalizacjach w pobliżu gdańskich kąpielisk i prowadzone będą przez Fundację Społecznie Bezpieczni.

  • w Jelitkowie dwie lokalizacje - przy ul. Błękitnej i ul. Kaplicznej
  • w Brzeźnie parking zlokalizowany jest przy ul. Czarny Dwór
  • na Stogach przy ul. Nowotnej

Będą one funkcjonować 7 dni w tygodniu w godz. 9.00 - 19.00.

W tym roku obowiązujący cennik postoju na parkingach nadmorskich będzie taki sam jak w Strefie Płatnego Parkowania obowiązującej także od poniedziałku, 24 czerwca w Jelitkowie i kształtować się będzie następująco:

  • Pierwsza godzina parkowania: 3,90 zł
  • Druga godzina parkowania: 4,60 zł
  • Trzecia godzina parkowania: 5,50 zł
  • Każda następna godzina parkowania: 3,90 zł
  • Cały dzień: 20 zł
  • Postój do 15 minut: bezpłatnie

Z konieczności wniesienia opłaty za wjazd na parkingi nadmorskie zwolnione będą osoby niepełnosprawne, posiadające identyfikatora „N+” wydany przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni lub odpowiadający mu dokument wydany przez innego zarządcę drogi. Bezpłatny będzie również postój pojazdów elektrycznych i PHEV w rozumieniu Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. W tym przypadku podstawą będzie niebieska naklejka na szybie pojazdu z symbolem EE, karta zerowej stawki opłat na pojazdy PHEV a także zielona tablica rejestracyjna lub wskazanie gniazdka do ładowania samochodu pracownikowi obsługi przy wjeździe na parking.

Całkowity zysk z tegorocznej działalności parkingów zostanie przekazany na zakup wyposażenia i sprzętu specjalistycznego dla placówki dla osób potrzebujących w Gdańsku Przegalinie. Potrzebne są łóżka rehabilitacyjne, meble oraz niezbędne wyposażenie sal i pokoi.

Oprac. AO

500 nowych miejsc dla rowerów. We Wrzeszczu otwarto pierwszy parking kubaturowy

TV

Mieszkańcy włączają się w rewitalizację Biskupiej Górki