Od jesieni 2024 jaśniej w parku
Umowa, którą podpisano ze spółką Energa Oświetlenie zakłada zarówno oświetlenie samego parku 26 lampami, ale także wykonanie oświetlenia boiska, które znajduje się na jego terenie. Ponadto 13 latarni pojawi się w pobliżu skwerku, na fragmentach ul. Diany i ul. Heleny. Co ważne, inwestycja zakłada także wykonanie dodatkowej szafki elektrycznej, dzięki czemu na terenie parku będzie można organizować imprezy plenerowe.
Nowy, ogólnodostępny parking przy Parku Oruńskim. Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu
Inwestycja „Jasne i Bezpieczne Parki! Oświetlenie parku Diany i okolic" powstanie w ramach zadań Budżetu Obywatelskiego i dzięki dofinansowaniu ze środków Rady Dzielnicy Osowa. Koszt robót to niecałe 395 tys. złotych. Koniec prac przewidziano w październiku 2024 r.
Park Diany. Ścieżki, trawniki, boisko i pagórki
Park Diany jest parkiem osiedlowym, który zajmuje obszar 1 ha. i powstał zgodnie z uwzględnieniem wytycznych Rady Dzielnicy Osowa. Jego budowa prowadzona jest etapowo od 2015 roku. W parku obok ścieżek, alejek spacerowych i trawników rekreacyjnych o powierzchni ok. 4200 mkw znalazło się wiele instalacji do wypoczynku czynnego. Park wyposażono w boisko wielofunkcyjne, skatepark, ścieżkę zdrowia oraz siłownię zewnętrzną. W parku znajdują się również ławki, kącik do gry w szachy, stół do tenisa, pole do gry w siatkówkę plażową, a także wybieg dla psów. Park Diany jest parkiem oświetlonym.
Centrum Społeczno-Kulturalne w Sobieszewie - umowa na projekt podpisana
W Parku Diany odnaleźć można egzemplarze 15 gatunków drzew liściastych, m.in. lipy, wierzby, kasztanowca, wiśni pikowanych oraz klonu tatarskiego. Dodatkowo posadzono tam również drzewa iglaste oraz kilkadziesiąt gatunków krzewów ozdobnych, bylin i traw. Na uwagę zasługuje urozmaicona rzeźba terenu parku w formie pagórków, które usypano z ziemi pozyskanej w trakcie prowadzonych wykopów pod budowę boiska sportowego oraz ścieżek.
(opr. AK)