PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

„Papety: z ostatniej chwili”. Ostatni odcinek i wyjątkowy gość - Flávio Paixão. W środę

„Papety: z ostatniej chwili”. Ostatni odcinek i wyjątkowy gość - Flávio Paixão. W środę
Ostatni odcinek pierwszego sezonu „Papetów: z ostatniej chwili” poświęcony będzie talentom. Marlenka i Mirek porozmawiają o nich z kapitanem drużyny Lechii Gdańsk - Flávio Paixão. Premiera odcinka z udziałem znakomitego piłkarza odbędzie się w środę, 15 lipca o godz. 11 na Facebooku MTM i o godz. 11.15 na YouTube. Serial on line dla dzieci produkuje Miejski Teatr Miniatura.
Flávio Paixão z Lechii Gdańsk udzieli wywiadu Marlence
Flávio Paixão z Lechii Gdańsk udzieli wywiadu Marlence
fot. Piotr Pędziszewski

 

Rodzina Papetów objaśnia dzieciom świat - filmowa seria Miejskiego Teatru Miniatura online

 

Cykl “Papety: z ostatniej chwili” to filmowy przewodnik dla dzieci na czas epidemii. Tematy poruszane w poszczególnych odcinkach pomagają dzieciom zrozumieć zmiany, których doświadczamy ostatnio. One również czują się zaniepokojone wieściami dotyczącymi sytuacji w kraju i na świecie. I chociaż docierają do nich tylko częściowo, to bezpośrednio wpływają na ich życie. W serii „Papety: z ostatniej chwili” artyści z Teatru Miniatura, używając teatralnych lalek – Rodziny Papetów – w prosty sposób tłumaczą trudne sprawy, jednocześnie zachęcając dzieci do odpowiednich zachowań. Znajdziemy tu odpowiedzi na takie pytania, jak np.: Co to jest wirus? Czy pandemia to rodzaj anemii? Dlaczego wszyscy mamy myć ręce i czy trzeba zbierać zapasy? 

Kim jest Flávio Paixão? Każde dziecko to wie. Marlenka już też!
Kim jest Flávio Paixão? Każde dziecko to wie. Marlenka już też!
fot. Piotr Pędziszewski

 

Teatr Miniatura. Dziś premiera II odcinka serii „Papety: z ostatniej chwili”

 

W pierwszym odcinku zatytułowanym „M jak makaron, P jak panika” dzieci poznawały podstawowe zasady higieny i kontaktu podczas epidemii. W drugim pod tytułem „#zostańwdomu” - dowiedziały się dlaczego musimy wszyscy zostać w domach. W trzecim pojawiła się bardzo wyczekiwana przez Marlenkę i Mirka Babcia Irena, która utknęła na Zanzibarze i nie mogła wrócić, bo samoloty nie latały - widzowie przy okazji dowiedzieli się, czym jest kwarantanna. Czwarty odcinek pomagał uporać się nieznośną kwarantanną - okazało się jednak, że wytęskniona natura szykuje dla nas również pewne niespodzianki. 

Piąty odcinek pt. Bardzo duży trawnik, na premierę którego czekamy do środy 15 lipca, przypada na czas, kiedy obostrzenia zostały częściowo zniesione, a Marlenka chciałaby zakończyć sezon swojego serialu wywiadem z kimś sławnym. Niestety nie zna nikogo sławnego, ale radę znajdzie na to Dziadek Ryszard. 

 

Co to jest kwarantanna? Premiera III odcinka serii „Papety: z ostatniej chwili” Teatru Miniatura


Scenariusze do serii pisze nagradzana trójmiejska dramatopisarka Sandra Szwarc, pracująca w Dziale Literackim Teatru Miniatura, a reżyseruje - dyrektor Miniatury Michał Derlatka. W rolach Papetów występują aktorzy teatru.
Marlenka Papet to Zofia Bartoś, Ryszarda Papeta gra Wojciech Stachura, a w rolę Mirka Papeta wciela się Piotr Srebrowski.

 

Ekipa artystów z Teatru Miniatura z Flávio - gościem specjalnym ostatniego odcinka serialu Papety: z ostatniej chwili
Ekipa artystów z Teatru Miniatura z Flávio - gościem specjalnym ostatniego odcinka serialu "Papety: z ostatniej chwili"
fot. Piotr Pędziszewski

 

„Papety po raz pierwszy w Polsce”. Nagradzany spektakl premierowo w Żaku

 

Dziadek Ryszard Papet, babcia Irena Papet oraz ich wnuczęta Marlenka i Mirek – pojawili się w Teatrze Miniatura już kilka lat temu, z inicjatywy aktora Wojciecha Stachury. Od 2016 roku Rodzina Papetów angażuje się w różne projekty – zagrały w filmach, w teledysku i w spektaklu dla dorosłych, który zdobył główną nagrodę Konkursu Nurtu Off Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2019 roku

„Papety: z ostatniej chwili” są jednym z elementów obecności Miniatury online pod hasłem Miniatura dzieciom w sieci. Poza „Papetami” Teatr realizuje inne cykle – E-mocje, gdzie na podstawie minispektakli na podstawie współczesnej literatury dla dzieci rozmawia o emocjach, Uchosfera – familijne słuchowiska na podstawie klasycznych powieści, Teatr i szkoła w sieci – warsztaty teatralne online we współpracy ze szkołami, a także udostępnia różnorodne materiały do wykorzystania wspólnie z dziećmi – zabawy, zagadki i zadania inspirowane przedstawieniami w Strefie Zabaw na swojej stronie, materiały wideo na kanale YouTube (piosenki, reportaże z działań, rozmowy o teatrze), trzy spektakle – „Bajki robotów” w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego, „Zostań przyjacielem” w reż. Tomasza Mana i „Krzyżacy” w reż. Jakuba Roszkowskiego – dostępne na stronie Internetowego Teatru dla Szkół, z którym realizował nagrania. 

 

„Nuda i ekologia” - to już IV odcinek filmowej serii Teatru Miniatura „Papety: z ostatniej chwili”

 

V odcinek: Bardzo duży trawnik

scenariusz: Sandra Szwarc

reżyseria: Michał Derlatka

projekt i wykonanie lalek Papetów: Olga Ryl-Krystianowska

opracowanie muzyczne: Joanna Sówka-Sowińska

animacja lalek: Zofia Bartoś, Piotr Srebrowski, Wojciech Stachura, Michał Derlatka

głosy postaci (dubbing)

Marlenka Papet – Zofia Bartoś

Ryszard Papet – Wojciech Stachura

Mirek Papet – Piotr Srebrowski

gość specjalny: Flávio Paixão.

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze