Na spotkaniu przedstawiciel inwestora przedstawił szczegółowe informacje na temat skali inwestycji, uwarunkowań technicznych, architektonicznych, komunikacyjnych oraz oddziaływania na środowisko przyszłego parku.
- Chcemy przedstawić proces na jakim opiera się przyznawanie decyzji i zgód związanych z realizacją inwestycji przez inwestorów, ale też po to by wyjaśnić wątpliwości i odpowiedzieć na państwa pytania - powiedział na wstępnie Alan Aleksandrowicz.
Wśród licznie przybyłych osób, znaleźli się przedstawiciele Rady Miasta, Rady Dzielnicy, przedstawiciele posiadaczy ogródków działkowych oraz mieszkańcy. Tematy, które poruszono podczas spotkania dotyczyły m.in. przewidywanej liczby osób odwiedzjących park, wzrostu natężenia ruchu oraz hałasu.
Z informacji przekazanych przez inwestora, tematyka oraz urządzenia parkowe przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 lat do 12/13 lat. Jest to rodzinne miejsce rozrywki, gdzie dzieci będą musiały przebywać pod opieką dorosłych. Do Majalandu ma przyjeżdżać, zgodnie z deklaracją inwestora, średnio ok 250 samochodów dziennie. Czyli ruch na pobliskim rondzie może wzrosnąć bardzo nieznacznie.
Według prognoz, nie będzie to miało wpływu na szczyt komunikacyjny, bo Majaland ma działać w godzinach 10-18. Maksymalnie w obiekcie będzie mogło przebywać 2000 osób dziennie.
- Badania dotyczące hałasu, które przeprowadziliśmy wpisują się w takie samo natężenie dźwięków jak w otaczającym park ruchu miejskim, nie będzie więc głośniej - poinformował Adam Ołdziejewski, dyrektor CFE Polska Sp. z o.o.
Park rozrywki, Majaland ma powstać przy obwodnicy w pobliżu zjazdu Owczarnia, na terenie o powierzchni około 5 ha, na którym znajdzie się hala z atrakcjami, oraz część zewnętrza z karuzelami, fontanną tańczącą i parking. Inwestor zapowiedział, że nie przewiduje powiększenia Majalandu o sąsiednie tereny.