• Start
  • Wiadomości
  • Orunia Górna-Gdańsk Południe. Jaki statut powinna mieć nowa dzielnica Gdańska?

Orunia Górna-Gdańsk Południe. Jaki statut powinna mieć nowa dzielnica Gdańska?

Jeszcze tylko do wtorku, 4 grudnia, można wyrazić swoją opinię bądź złożyć uwagi do projektu statutu, jaki przygotowano dla nowej, 35 dzielnicy w naszym mieście. Co ważne, nie ma potrzeby, by osobiście udawać się w tej sprawie do urzędu. Wystarczy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie internetowej (link w tekście).
03.12.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jaki statut dla nowej dzielnicy Gdańska?
Jaki statut dla nowej dzielnicy Gdańska?
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl


Teren Oruni Górnej – Gdańska Południe znajdował się dotychczas w granicach administracyjnych dzielnicy Chełm. Przed dwoma laty pojawiła się inicjatywa, aby oddzielić Górną Orunię od Chełmu. Był to pomysł mieszkańców Oruni Górnej. Rada Dzielnicy Chełm zgodziła się na to i podjęła wówczas uchwałę o podziale dzielnicy na dwie części: Chełm i Orunię Górną. Następnie inicjatywę przedstawiono radnym miasta Gdańska. Po przejściu całej procedury, 30 sierpnia 2018 r. zdecydowano o utworzeniu kolejnej, 35. dzielnicy w naszym mieście, którą nazwano "Orunia Górna - Gdańsk Południe".

Granicę nowej dzielnicy stanowi granica administracyjna miasta od ul. Świętokrzyskiej do Obwodnicy Południowej. Wzdłuż niej biegnie na wschód, a przed Traktem Św. Wojciecha skręca na północ i na tyłach budynków z adresem do Traktu Św. Wojciecha dochodzi do Parku Oruńskiego, a następnie między ulicami Diamentową, Platynową, Granitową i Działyńskiego (podnóżem wzgórza) dochodzi do ul. Małomiejskiej (bez tej ulicy) i dalej Świętokrzyską do skrzyżowania z al. Havla. Następnie planowaną Nową Świętokrzyską na południowy zachód do ul. Wielkopolskiej, gdzie zmienia kierunek na północno-zachodni do granicy miasta na ul. Świętokrzyskiej.

Dalszy ciąg artykułu pod Kalendarzem Wydarzeń

Przegłosowana uchwała radnych Gdańska to pierwszy etap kształtowania się nowej dzielnicy. Teraz trzeba przyjąć jej statut. Jest on podobny do tych, które obowiązują w innych dzielnicach Gdańska. Konsultacje społeczne w tej sprawie rozpoczęły się 21 listopada. Opinie i uwagi można zgłaszać do 4 grudnia 2018 r. W konsultacjach mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, nie tylko zamieszkujący tę dzielnicę.


Ewentualne uwagi można zgłaszać poprzez formularz, który należy wypełnić osobiście i złożyć w siedzibie Biura Rady Miasta Gdańska, przy ul. Wały Jagiellońskie 1 (w godzinach pracy Biura) lub drogą elektroniczną (w wersji edytowalnej) na adres: brm1@gdansk.gda.pl.

Projekt statutu Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe i formularz zgłaszania uwag dostępne są na stronie internetowej: https://bip.gdansk.pl/jednostki-pomocnicze.


Po zakończeniu konsultacji i przeanalizowaniu zgłoszonych uwag opracowany zostanie raport podsumowujący, którego wyniki będą opublikowane na stronie internetowej https://bip.gdansk.pl/jednostki-pomocnicze, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gdańsku.



TV

Video Player is loading.
Reklama
Aktualny czas 0:00
Czas trwania -:-
Załadowany: 0%
Typ strumienia NA ŻYWO
Pozostały czas -:-
1x
    Zamiatarki ruszyły w miasto