Nowa lokalizacja Centrum Chorób Piersi UCK w Gdańsku

Sześć sal ze stanowiskami do podawania chemii znajduje się w Centrum Chorób Piersi, które od 1 lipca 2019 r. działa w nowej lokalizacji - budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. 
02.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jassemmmmm
Otwarcie Centrum Chorób Piersi w Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w gdańskim UCK
Sylwia Mierzewska/www.gdansk.pl

 

- Leczenie raka piersi jest dla dotkniętych nim kobiet ciężkim przeżyciem, z którym wiąże się wiele stresu - mówi dr hab. n. med. Elżbieta Senkus-Konefka, koordynator Centrum Chorób Piersi UCK. - By ten stres zminimalizować, staramy się zwiększyć komfort pacjentek. Chcemy, by otoczenie, w którym są leczone, było przyjemne, estetyczne, bez tłoku i oczekiwania.

 

wnetrzecentrum
W każdej z sześciu sal Centrum Chorób Piersi CMN w Gdańsku znajdują się co najmniej dwa stanowiska do podawania chemii
Sylwia Mierzewska/www.gdansk.pl

 

Centrum Chorób Piersi mieści się na pierwszym piętrze budynku CMN. Znajduje się tu sześć sal wyposażonych w łazienkę i maksymalnie dwa stanowiska do podawania chemii w warunkach oddziału dziennego (w sumie jest 11 stanowisk). Do dyspozycji pacjentek jest też kącik kuchenny i regały z książkami. W porównaniu z poprzednią lokalizacją nowa jest znacznie bardziej przestrzenna.

Pacjentki mogą też korzystać z dostępnych w centrum czepków chłodzących, dzięki którym można ograniczyć lub całkowicie uniknąć wypadania włosów podczas chemioterapii. Pacjentki centrum mają zapewnioną stałą opiekę pielęgniarki senologicznej (dedykowanej chorym z rakiem piersi), do której mogą zwrócić się z pytaniami dotyczącymi diagnostyki czy leczenia. Do dyspozycji pacjentek i ich bliskich jest również psycholog onkologiczny.

Częścią kompleksowej opieki nad pacjentem jest też, powstała niedawno, darmowa aplikacja mobilna Centrum Chorób Piersi UCK, w której znajdują się najważniejsze informacje na temat raka piersi (w tym m.in. jak się badać i jak poprawić wyniki leczenia) i Centrum Chorób Piersi UCK, organizacji pacjenckich i ciekawostki interesujące pacjentów. Chorzy znajdą w niej też informacje bieżące, jak zmiana godzin przyjęć lekarza czy dane adresowe, łącznie z interaktywną mapą wskazującą drogę do konkretnej podjednostki centrum.

Aplikację można pobrać ze sklepu internetowego Google Play (telefony obsługiwane przez systemem Android).

 

 

TV

Mieszkańcy włączają się w rewitalizację Biskupiej Górki