Niepotrzebne ubrania, książki, zabawki, drobne sprzęty domowe, ozdoby, ale także wyroby rękodzielnicze czy artystyczne można wystawić - wymienić lub sprzedać - podczas sobotniego pchlego targu na skwerze przy ulicy Bajki na gdańskiej Przeróbce, od godziny 11:00 do 13:00. Uczestnicy przygotowują wystawiennicze stanowiska samodzielnie. Rzeczy używane, będące w dobrym stanie można też po prostu ofiarować osobom potrzebującym.
Tego dnia także otwarty zostanie pierwszy givebox na Przeróbce, czyli uliczna szafa, w której można zostawić wszystko, co jest zdatne do użytku, w dobrym stanie i co może się komuś przydać - za wyjątkiem ubrań i jedzenia. Przygotowano też propozycję artystycznej aktywności, adresowaną do dzieci i młodzieży - w Szkole Podstawowej nr 61 na Przeróbce, w godzinach od 13:30 do 15:00 odbędą się warsztaty teatralne (zapisy na zajęcia pod numerem tel. 797 646 775).
Kolejne atrakcje w ramach „Miesiąca Bajki” w następnych tygodniach
Sobotnie wydarzenia w dzielnicy rozpoczynają cykl aktywizujących i integrujących imprez trzeciej edycji projektu „Miesiąc Bajki”. W jego ramach od 4 września do 2 października, w każdą sobotę mieszkanki i mieszkańcy dzielnicy mogą miło i twórczo spędzić wolny czas. W programie „Miesiąca…” są m.in. zajęcia rękodzielnicze, wernisaże, gra terenowa dla rodzin oraz festyn pt. „Dzień Flisaka”.
- Realizacja takich projektów i działań podejmowanych wspólnie przez instytucje, organizacje pozarządowe, lokalną społeczność w dzielnicach są inspirujące i potrzebne - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Mieszkańcy chętnie angażują się w takie działania. Dzięki temu rodzą się nowe, ciekawe pomysły, które wzmacniają społeczne więzi.
Imprezy w dzielnicy odbywać się będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii (m.in. utrzymanie dystansu fizycznego, dezynfekcja rąk). Kalendarz wydarzeń dostępny jest na profilu facebookowym animatorów gdańskiego MOPR.
Współorganizatorami wydarzeń „Miesiąca Bajki” są: Rada Dzielnicy Przeróbka, MOPR w Gdańsku, 63 Drużyna Harcerzy Gdańskich „Potok”, Fundacja Obudź Nadzieję, Fundacja Bezpiecznik, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Szkoła Podstawowa nr 61, Grupa Teatralna Przeróbka+ oraz Marine Projects LTD.
Oprac. AO