• Start
  • Wiadomości
  • MEVO dla NGO. Zgłoś organizację do konkursu, do wygrania roczne abonamenty

MEVO dla NGO. Zgłoś organizację do konkursu, do wygrania roczne abonamenty

Działasz na rzecz dobra wspólnego? Pracujesz w organizacji pożytku publicznego bądź prowadzisz taką instytucję? Chcesz być jeszcze bliżej społeczności lokalnych, a w dodatku nieobca jest ci dbałość o klimat - weź udział w konkursie OMGGS dla organizacji pożytku publicznego na bezpłatne roczne abonamenty na przejazdy rowerami MEVO. Zgłoszenia do 20 grudnia br.
17.12.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zdjęcie przedstawia zbliżenie na rzędy czerwonych rowerów miejskich MEVO, ustawionych jeden obok drugiego. Charakterystyczne logo MEVO jest wyraźnie widoczne na ramach rowerów, które wyglądają na mokre, prawdopodobnie po deszczu.
Bezpłatne roczne abonamenty MEVO OM GGS po raz drugi oferuje organizacjom pożytku publicznego działającym w metropolii
Fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Pomagając pomagającym

Organizacje pożytku publicznego (OPP) to podmioty działające na rzecz dobra wspólnego, które realizują cele społeczne. To organizacje pozarządowe, takie jak stowarzyszenia, fundacje, spółki akcyjne oraz spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają w celu osiągnięcia zysku i które uzyskały w sądzie status pożytku publicznego.

- Organizacje odpowiadają na potrzeby społeczności lokalnych m.in. wspierając osoby w trudnej sytuacji życiowej. Chcemy ponownie dołożyć swoją cegiełkę, wspomóc je w ich działalności i zainspirować inne podmioty do tego samego - mówi Klaudia Kaźmierczak, koordynatorka ds. marketingu i zarządzania projektami w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk - Gdynia - Sopot, który jest organizatorem konkursu.

Świętujemy pierwsze urodziny MEVO! Na czerwonych rowerach przejechano 10 mln km

Jak wziąć udział w konkursie na bezpłatne MEVO?

Konkurs przeznaczony jest dla organizacji, które mają status organizacji pożytku publicznego. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie i przesłanie wniosku konkursowego do 20.12.2024 roku, do godz. 23:59:59 na adres mevo@metropoliagdansk.pl

Szczegóły (regulamin oraz wniosek konkursowy): LINK

Organizacja, która zostanie wytypowana jako zwycięska, otrzyma pięć rocznych abonamentów na przejazdy MEVO. Rowery metropolitalne będzie można wykorzystywać jako środek transportu w trakcie oferowania pomocy osobom potrzebującym.

Nagrody nie podlegają wymianie na jakikolwiek ekwiwalent, a wykorzystanie nagród musi być ściśle związane z działalnością OPP, nie mogą też być wykorzystywane dla celów komercyjnych i prywatnych.

Konkurs dla OPP po raz drugi w Obszarze Metropolitalnym 

- Od początku działalności nasza metropolia realizuje wiele projektów społecznych, dlatego jesteśmy świadomi potrzeb różnych grup i organizacji w naszym otoczeniu. Zdajemy sobie sprawę, że organizacje pożytku publicznego mają często ograniczone środki finansowe, a wielu ich pracowników na co dzień przemieszcza się regularnie po swoich miastach - mówił przy okazji pierwszego konkursu Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS.

Podczas oceny organizacji, które wysłały zgłoszenia do konkursu, brana była pod uwagę m.in. dotychczasowa działalność OPP, zakładane cele i przydatność rowerów MEVO dla prowadzonej działalności. Podobnie kryteria będą decydujące także w tym roku.

Dom Brata Alberta Przegalina. Nowe schronisko dla 80 mężczyzn w bezdomności czeka na mieszkańców

Zdjęcie przedstawia mężczyznę z plecakiem, który stoi obok czerwonego roweru miejskiego MEVO, uśmiechając się i pokazując kciuk w górę, a w tle widać tablicę informacyjną oraz drzewa. Po prawej stronie znajduje się drugi kadr ze ścieżką rowerową w parku, gdzie ten sam rower MEVO stoi zaparkowany na tle zielonej trawy i drzew, oświetlonych promieniami słońca.
Jak korzystali z MEVO zwycięzcy ubiegłorocznego konkursu?
Fot. mat. OM GGS

Jak korzystali z MEVO zwycięzcy pierwszej edycji konkursu?

Jednym z dwóch laureatów konkursu było Towarzystwo Przyjaciół Brata Alberta Koło Gdańskie. Z rowerów MEVO korzystali terenowi pracownicy Towarzystwa - streetworkerzy, którzy codziennie patrolują ulice Gdańska w poszukiwaniu osób w kryzysie bezdomności ulicznej. Odwiedzają dworce, przystanki, ogródki działkowe, altanki śmietnikowe, piwnice, pustostany i wszelkie inne miejsca niemieszkalne, rozsiane na terenie Gdańska.

- Na co dzień streetworkerzy patrolują Gdańsk na piechotę, a do większych dystansów wykorzystują komunikację publiczną i rowery. MEVO pomaga im znacznie szybciej pokonywać długie dystanse - mówi Paweł Jaskulski z zarządu Towarzystwa.

Drugim laureatem konkursu była Fundacja Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim. Zdaniem Małgorzaty Cieślak, wiceprezeski zarządu Fundacji, rower sprawdził się jako idealne rozwiązanie łączące troskę o zdrowie, ekologię i efektywność działania zespołu hospicyjnego.

- Abonamenty MEVO pozwalają na regularne korzystanie z rowerów w dogodnych dla personelu momentach. Dzięki temu rozwiązaniu zarówno nasi pracownicy, jak i wolontariusze, mogą w sposób wygodny i ekologiczny przemieszczać się na spotkania z pacjentami i innymi członkami społeczności - przekazała Małgorzata Cieślak.

TV

Port Lotniczy Gdańsk powitał 6-milionowego pasażera. To nowy rekord