• Start
  • Wiadomości
  • Mapping 3D na “Zieleniaku” w sylwestra i Nowy Rok - zobacz zapis transmisji czwartkowego pokazu + FOTO

Mapping 3D na “Zieleniaku” w sylwestra i Nowy Rok - zobacz zapis transmisji czwartkowego pokazu

Podczas wieczoru sylwestrowego na gdańskim „Zieleniaku” odbył się multimedialny pokaz z wykorzystaniem technik mappingu 3D. Projekcja obrazów na powierzchni około 3 100 m2 to bezpieczna forma symbolicznego świętowania, dająca pewność, że życzenia noworoczne dotrą do wszystkich mieszkańców Gdańska. W sylwestrowy wieczór widowisko można było obejrzeć na żywo na naszym portalu, w godz. 16.30 - 19.00. Jeśli ktoś nie widział - nic straconego. Zapis wideo jest do odtworzenia w tej publikacji. Na żywo mapping zostanie powtórzony w Nowy Rok od godz. 16.30.
31.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wizualizacja noworocznego mappingu na Zieleniaku w Gdańsku
Wizualizacja noworocznego mappingu na Zieleniaku w Gdańsku
fot. mat. UMG

 

Rok 2020 z powodu pandemii był nietypowy, inne będzie także wejście w kolejny rok. Widokówki z gdańskimi motywami o charakterze noworocznym będą wyświetlane 31 grudnia 2020 r. w godz. 16.30 – 19 i 1 stycznia 2021 r. w godz. 16.30 – 23.59 na budynku przy ul. Wały Piastowskie 1 w Gdańsku, tzw. „Zieleniaku”.

Galeria zdjęć fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl



Jako atrakcję przygotowano video mapping 3D ściśle wpasowany w strukturę architektoniczna budynku. Podczas projekcji widzowie będą mieli możliwość obejrzenia animowanych widokówek z najbardziej charakterystycznych miejsc Gdańska przeplatanych efektownymi abstrakcyjnymi animacjami i przekształceniami bryły budynku w 3D. Kolorowe animacje będą poruszały się płynnie po fasadzie, a dzięki sugestywnej grze świateł i cieni budowla zostanie podzielona na przesuwające się względem siebie wirtualne segmenty.

Wizualizacja noworocznego mappingu 3D na Zieleniaku w Gdańsku
Wizualizacja noworocznego mappingu 3D na Zieleniaku w Gdańsku
fot. mat. UMG


Prace od momentu przygotowania maski i bryły 3D obiektu trwały ponad 40 dni. Do wyświetleń potrzebne są dwa potężne video projektory, każdy o mocy 31000 ANSI lumenów w rozdzielczości 4K. 

Warto wspomnieć, że projektory te nie posiadają tradycyjnych lamp wyładowczych, a źródłem światła jest laser-fosfor, co poprawia nasycenie barw. Wyświetlany z połączonych projektorów obraz będzie miał wymiary około 47 m na 66 m, co daje ponad 3100 m kw. powierzchni projekcji.

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór