Poza galerią sztuki
Małgorzata Diakowicz, absolwentka gdańskiego Liceum Sztuk Plastycznych w Oliwie, od lat konsekwentnie rozwija swój unikalny styl na pograniczu sztuk wizualnych, rytmu i słowa. W najnowszej prezentacji malarka zestawia bogaty zbiór znanych prac z cyklu „Rozmaitości” z przedpremierowym pokazem fragmentu powstającej właśnie serii „Modulacje”.
Między feerią barw a ascetycznym spokojem
Twórczość Diakowicz to ciągły dialog kontrastów. Na płótnach feeria nasyconych, żywych barw płynnie przechodzi w wyciszający, ascetyczny wręcz minimalizm. Inspiracje czerpane z natury i muzycznych podziałów rytmicznych artystka przekłada na bogaty język faktur oraz niewymuszonej abstrakcji.
Fotograficzna uczta w Warzywniaku. Dyplomy+ Sopockich Szkół Fotografii WFH
Sąsiedztwo dwóch odmiennych serii stawia przed odwiedzającymi intrygujące pytanie o emocjonalne spoiwo łączące oba cykle. Eksponowane prace zachęcają do chwilowego zatrzymania się w codziennym biegu, złapania oddechu i osobistej, niezależnej interpretacji.
Sztuka na wyciągnięcie ręki
Organizatorzy udowadniają, że sztuka wysoka doskonale odnajduje się w przystępnej, ogólnodostępnej przestrzeni. Ekspozycja została zlokalizowana w komfortowo dostępnym punkcie Śródmieścia.
-
Lokalizacja: Galeria Handlowa Madison, Poziom 1
-
Czas trwania: 19 sierpnia – 22 września 2026 roku
-
Wstęp: bezpłatny