• Start
  • Wiadomości
  • Linie 2, 3, 4, 6, 9 i 12: przystanek „Uniwersytet Medyczny” 02 tymczasowo nieczynny

Uwaga! Linie 2, 3, 4, 6, 9 i 12: przystanek tramwajowy „Uniwersytet Medyczny” 02 tymczasowo nieczynny

Od środy 4 maja do niedzieli 15 maja 2022 roku rusza kolejny etap prac przy budowie przejścia dla pieszych na Alei Zwycięstwa. W związku z tym przystanek tramwajowy „Uniwersytet Medyczny” 02 (w kierunku Dworca Głównego) będzie nieczynny. 
04.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Tramwaj linii 12 w trasie
Tramwaj linii 12 w trasie
Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Śródmieście, Kokoszki, Przymorze. Gotowe nowe odcinki dróg rowerowych

Jak informuje Dagmara Szajda, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, zawieszenie obsługi przystanku nie spowoduje zmiany godzin odjazdów na pozostałych przystankach. Przystanek w kierunku Opery Bałtyckiej funkcjonuje bez zmian. Tymczasowo zamknięty zostanie w innym terminie. 

Tymczasowe zawieszenie obsługi przystanku ma związek z budową przejścia naziemnego, które sprawi, że wygodniej będzie dotrzeć z przystanku tramwajowego do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki tej inwestycji osoby z ograniczoną mobilnością będą mogły łatwiej i bezpieczniej dostać się w okolice placówek medycznych. Prace zakończą się w sierpniu 2022 r.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska podpisała umowę na budowę nowego przejścia w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod koniec 2021 roku. Projekt przewiduje budowę przejścia naziemnego i przejazdu dla rowerów z sygnalizacją świetlną przez al. Zwycięstwa i Trakt Konny, w pobliżu przystanku tramwajowego „Uniwersytet Medyczny”.  W ramach inwestycji przebudowane zostaną także perony tramwajowe, chodnik i trakcja tramwajowa. Nowe przejście zostanie także oświetlone, a w jego pobliżu zostanie nasadzony nowy trawnik.

 

Lubisz pływać kajakiem? Sprawdź nowe przystanie, które wybudowano w Gdańsku

Coraz większa świadomość ekologiczna i pandemia spowodowały, że wymagania wobec dostępności i jakości przestrzeni dla pieszych wzrosły. Znaczenie i rola ruchu pieszego ma odzwierciedlenie w dokumentach strategicznych rozwoju Gdańska: Strategia Rozwoju Gdańska 2030 Plus, Program Operacyjny Mobilność i Transport. Bezpieczne ciągi piesze, chodniki o parametrach zapewniających optymalny poziom komfortu, dojścia wyznaczone po możliwie najkrótszej trasie i w otoczeniu zachęcającym do podróży pieszej, mają zasadnicze znaczenie dla tworzenia zrównoważonej mobilności miejskiej. Są jednym z głównych wyznaczników jakości przestrzeni publicznej i jakości życia nas wszystkich.

TV

Na Srebrnej posadzono mikrolas