• Start
  • Wiadomości
  • Lekcja Wrażliwości: rozmowa z Jackiem Taylorem, adwokatem i opozycjonistą z czasów PRL - g. 19

Lekcja Wrażliwości: rozmowa z Jackiem Taylorem, adwokatem i opozycjonistą z czasów PRL - g. 19

Jacek Taylor był opozycjonistą w czasach PRL i uczestnikiem obrad Okrągłego Stołu. W ramach cyklu Lekcja Wrażliwości, rozmowę ze słynnym adwokatem poprowadzą Radni z Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska: Dominik Tkaczewski i Jakub Kuras w piątek, 13 listopada, o godz. 19. Transmisja na FB Fundacji Gdańskiej oraz na portalu gdansk.pl.
13.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jacek Taylor Lekcja godzina gotowe-01

 

Jacek Taylor - adwokat, obrońca więźniów politycznych w czasach PRL, wtedy też współpracownik opozycji demokratycznej, najpierw z Wolnymi Związkami Zawodowymi, następnie NSZZ „Solidarność”. W grudniu 1980 roku był współzałożycielem Komitetu Obrony Więźniów za Przekonania, należał do Stowarzyszenia Opieki nad Więźniami „Patronat”. Po wprowadzeniu stanu wojennego przez kilka miesięcy ukrywał się, by następnie wrócić do wykonywania zawodu adwokata. Był m.in. kilkakrotnie obrońcą Lecha Wałęsy. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu w podzespole ds. reformy prawa i sądów.

LEKCJA WRAŻLIWOŚCI realizowana w ramach akcji Utrwalamy Pamięć o Bohaterkach i Bohaterach, ma na celu szerzenie wiedzy i pamięci o osobach, które na swojej drodze działały na rzecz wolnej Polski i na trwałe zapisały się w naszej historii.

Wywiad poprowadzą Radni z Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska: Dominik Tkaczewski i Jakub Kuras, którzy zadadzą pytania zaproponowane przez internautów. Podczas rozmowy dowiemy się m.in. w jaki sposób wyglądało wsparcie opozycjonistów w procesach z PRL-owską władzą czy jak adwokat wspomina wprowadzanie stanu wojennego w 1981 roku.


Zapraszamy na LEKCJĘ WRAŻLIWOŚCI w piątek, 13 listopada, o godz. 19:00. Transmisja na profilu FB Fundacja Gdańska oraz www.gdansk.pl. 

 

Autor: Milena Mieczkowska, Fundacja Gdańska

 

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej