Lechia z walkowerem, ale też z innymi karami za rzucane race przez pseudokibiców

Ostatni mecz sezonu 2022/2023 piłkarze Lechii Gdańsk rozgrywali w Gliwicach z Piastem. W drugiej połowie pseudokibice Biało-Zielonych rzucali na murawę zapalone race. Sędzia przerywał spotkanie, by ostatecznie je zakończyć w 79. minucie. W środę, 31 maja, Ekstraklasa S.A. potwierdziła, że Lechia ten mecz przegrała walkowerem. Nałożyła na gdański klub także inne kary.
31.05.2023
Piłkarze na murawie nad nimi wielka dymna mgła
Tak było 20 maja w Gdańsku podczas meczu Lechii z Legią Warszawa. Tydzień później w Gliwicach pseudokibice Biało-Zielonych rzucali na murawę boiska zapalone race

Ostatni mecz sezonu Lechii

W sobotę, 27 maja, rozgrywano ostatnią kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Lechia, która już wcześniej spadła do pierwszej ligi, grała w Gliwicach z Piastem. Po pierwszej połowie Biało-Zieloni prowadzili 1:0 po golu Marco Terrazinno.

Mecz niestety został przerwany w 79. minucie, bo pseudokibice gdańskiej drużyny rzucali race na boisko. To oznacza porażkę walkowerem.

Na boisku było 1:0, ale pseudokibice rzucali race na boisko

Ekstraklasa S.A. potwierdza

Sytuację z meczu Piasta z Lechią musiała jeszcze ocenić Komisja Ligi. W środę, 31 maja, wydano decyzję.

Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 34. kolejki Piast Gliwice – Lechia Gdańsk jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gości.

Dodatkowo – po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN –Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych.

- czytamy w komunikacie

David Badia nie będzie trenerem Lechii

Lechia sezon zakończyła z 30 punktami na przedostatnim miejscu w tabeli ekstraklasy. W przyszłym sezonie ma zagrać w pierwszej lidze. O przyszłości klubu na konferencji prasowej mówił dyrektor sportowy Łukasz Smolarow. Konkretów - poza tym, że kadra zespołu bardzo się zmieni - na razie nie było. Wśród kandydatów na nowego szkoleniowca jest podobno sześciu polskich trenerów

David Badia szkoleniowcem pozostaje do 30 czerwca 2023 roku. Klub umowy nie przedłużył także z trenerem asystentem, Alberto Vázquezem.