• Start
  • Wiadomości
  • Kwesta na gdańskich cmentarzach. Datki zbierać będą wolontariusze Hospicjum Dutkiewicza

Kwesta na gdańskich cmentarzach. Datki zbierać będą przyjaciele i wolontariusze Hospicjum Dutkiewicza

Po roku przerwy wraca kwesta na gdańskich nekropoliach. W weekend poprzedzający Wszystkich Świętych oraz w poniedziałek, 1 listopada, przy największych cmentarzach w Gdańsku będą zbierane datki na wsparcie Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum Dutkiewicza.
26.10.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Po roku przerwy kwestowanie wraca na gdańskie cmentarze
Po roku przerwy kwestowanie wraca na gdańskie cmentarze
fot. Hospicjum Dudkiewicza

 

 

Przed rokiem ze względu na pandemię cmentarze były zamknięte, zbieranie datków było odwołane. W tym roku tradycji kwest na gdańskich nekropoliach ponownie stanie się zadość.

- Odwiedzając groby swoich bliskich gdańszczanie i gdańszczanki będą mogli spotkać wolontariuszy ubranych w żółte koszulki, którzy ze skarbonkami w dłoniach będą zbierać datki. Jak zwykle w towarzystwie znanych osób z życia publicznego - zapowiada Bogna Filipowicz, koordynator ds. organizacji imprez charytatywnych. - Od soboty do poniedziałku (30 października-1 listopada - red.) do naszych wolontariuszy dołączą ludzie świata sportu kultury, mediów, a także działacze społeczni i samorządowi, którzy będą kwestować na rzecz Hospicjum Dutkiewicza.

Wśród osób zaproszonych do udziału w zbiórce są: Adam Korol - złoty medalista olimpijski w Pekinie i nowo wybrany prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Andrzej Kowalczys - radny Miasta Gdańska i działacz społeczny, Henryka Krzywonos - posłanka na Sejm RP, Marcin Gałek - spiker Lechii Gdańsk, czy dziennikarze radiowi Magda Szpiner i Włodzimierz Raszkiewicz.

Kwestujących będzie można spotkać na największych gdańskich nekropoliach: w Łostowicach, Oliwie, Nowym Porcie, na Srebrzysku a także Cmentarzu Garnizonowym.

- Potrzeby Hospicjum są bardzo duże. Dlatego tak istotną rolę dla funkcjonowania Hospicjum odgrywają zbiórki pieniędzy. Dzięki nim udaje się nam pozyskać fundusze umożliwiające jeszcze lepszą opiekę nad naszymi podopiecznymi, bowiem środki z kontraktu z NFZ nie pokrywają pełnego zapotrzebowania Hospicjum - zaznacza Bogna Filipowicz.

Opieka w hospicjum jest bezpłatna w ramach kontraktu z NFZ, umożliwia pacjentowi i jego rodzinie skorzystanie z wszechstronnego wsparcia całego zespołu opieki paliatywnej, a także wypożyczenie niezbędnego sprzętu medycznego i pomocniczego.

Hospicjum Dutkiewicza rocznie zapewnia całodobową opiekę 1000 osób, w tym blisko 40 małych pacjentów w ramach Domowego Hospicjum dla Dorosłych, Domowego Hospicjum dla Dzieci, a także Domu Hospicyjnego przy ul. M. Kopernika 6 w Gdańsku.

 

TV

Alia - nowa żyrafa w gdańskim zoo